Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen linket tudtok mondani,...

Milyen linket tudtok mondani, ahol felsorolják az egyes korszakok (évszázadok) nagyhatalmait?

Figyelt kérdés

Vagy ha nem tudtok linket, de tudjátok fejből, nekem az is jó. :)


Azért kérdezem, mert hallottam egy számsort, hogy mikor mennyi volt és kicsit belezavarodtam. Nem igazán jött ki, hogy ezek melyek.


2010. szept. 21. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Első:

Római Birodalom

Aztán Frank Birodalom

Német-Római Császárság

(de középkorban nem nagyon lehet megmondani, mert nem nagyon volt még olyan, hogy nagyhatalom)

Spanyol Birodalom (Portugál Birodalommal együtt)

Holland Birodalom (kereskedői miatt)

Brit Birodalom (Francia Birodalommal együtt)

USA-SZU

USA.


Én így mondanám, de linket sajnos nem tudok.

2010. szept. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én úgy tanultam, hogy pl. a XIX. században 5 nagyhatalom volt (Brit Birodalom, Franciaország, Poroszország/Németország, Habsburg Birodalom/Osztrák-Magyar Monarchia és Orosz Birodalom), de az említett lista szerint 6. És nem tudom mi a hatodik.

Nem akarlak kijavítani, ha már ilyen kedvesen segítesz, de az USA és a Szovjetunió szuperhatalmak voltak. A XX. században elvileg 9 nagyhatalom volt (Feltételezem a G8-ak, tehát USA, Kanada, Egyesült Királyság, Németország, Olaszország, Franciaország, Japán és Kína, illetve a Szovjetunió, de ki tudja). A XVI-XVII. században pedig 5-5. Ebből egy mindkét esetben a Habsburg Birodalom, de a többit sajnos nem tudom.

2010. szept. 21. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!