A blackpillel azért nem érdemes foglalkozni mert reménytelenséget terjeszt?

Figyelt kérdés

Tehát nem feltétlen az a baj vele, hogy hamis (például részben a lookizmusra épít ami valós), hanem, hogy a férfi társadalom egy nagy részének reménytelenséget ad. Ez pedig társadalmi problémákhoz vezethet, ha tegyük fel, egy nagy része a férfi társadalomnak leáll, passzívvá válik, nem termel többet stb.


Ezért kell egy olyan fals nézet amelyben mindenkinek egyenlő esélyei vannak csak akarnia kell?


2022. júl. 18. 11:31
1 2 3 4 5
 41/42 2*Sü ***** válasza:
94%

> Miért gondolod, hogy a nők nem ugyanolyan szempontok szerint választanak a való életben is mint Tinderen?


A „nők” nem egy homogén massza. Az egyik nőnek valóban a külsőségek fontosak, ő nagyobb valószínűséggel fog regisztrálni a Tinderen. A másik nőnek a pénz számít, ő megint más terepen fog párt keresni. A harmadik nőnek meg a férfi műveltsége fontos, vagy éppen a humora, vagy a határozottsága, vagy a kedvessége. Lehet ő nem is akar mindenáron párt keresni, de egy közösségben – mondjuk egy könyvklubban – belebotlik egy fiúba, aki lehet, hogy nem egy Adónisz, de nagyon kedves és humoros, és belehabarodik. Ő nem fog a Tinderen regisztrálni, mert nem a külsőségekre hajt.


Tehát én megfordítanám a kérdést. Miből gondolod, hogy a Tinderen található nők ugyanolyan szempont alapján keresnek párt, mint akik nem regisztráltak a Tinderre? Nem függ-e egy nőnek a preferenciáin az, hogy regisztrál-e a Tinderre, vagy sem?


Igen, a Tinder esetén az első kapcsolódási pont a külső megjelenés. Ha te nem vagy jó külső adottságokkal megáldva, akkor te vagy rossz helyen a Tinderen, olyan vagy, mint aki a cipőboltban keres almát.


~ ~ ~


> A nők itt ezen az oldalon is beismerik már, hogy legelső szempont a külső, utána jöhet csak szóba a belső, amennyiben kapcsolatot akar a nő.


Tapasztalataim szerint nem a külső jön, és utána – ha a külső rendben van – akkor jönnek a belső tulajdonságok. Egy közösségen belül, ahol többször is találkozik egy férfi és egy nő, ott a belső tulajdonságok inkább felül tudják írni a külső hiányosságait. Lehet, hogy egy nő egy férfit nem tart elsőre vonzónak, de a férfi belső értékei mindezt felülírják. Én anno tizen-huszonévesen a 180 cm magasságommal vasággyal együtt sem voltam 60 kg, és finoman szólva sem voltak jóképű. Mégis több párkapcsolatom született egy adott közösségen belül – ez jelesül egy néptáncegyüttes volt –, illetve most utólag tudok olyan lányról, akiről nem tudtam, de teljesen belém volt habarodva. Miért? Mert lehet, hogy nem voltam szép, de általában kedvesnek, figyelmesnek, intelligensnek és jó humorú embernek szoktak tartani. Persze ahhoz, hogy a külső felülírják a belső tulajdonságok, ahhoz kell létezniük ezeknek a belső tulajdonságoknak.


Ezért mondom – immár nem az első kérdésed alatt –, hogy menj közösségbe, emberek közé. Neked lesz az jó, nem nekem. Ha nem tartod magad szépnek, akkor hagyd a Tindert a fenébe, nem ott a helyed.


~ ~ ~


> Ezek feministák, megilleti őket a csini pasi.


Ha eleve ez a véleményed a nőkről úgy általában, akkor meg hagyd is a fenébe az egészet. Ha ezt komolyan gondolod, az minden szabadból, gesztusodból sugározni fog, és annál is elveszted minden esélyedet, aki amúgy szívesen megismerné a belső értékeidet is. Lehet, hogy elsőre nem társkeresési célzattal, de mégis csak kaput nyitva afelé. De ebben az esetben tudnod kell, hogy a hiba alapvetően a te készülékedben van.

2022. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
67%

2*Sü!

Szerintem gondold újra, hogy mit mondasz - figyelembe véve azt is, hogy ez az ember komoly problémákkal küzd. Valószínűleg szeretethiányos, és ezért a "segítő" játszmát játssza, elég komoly szinten.

Szerintem, ha rajta múlna, 3. fokozatú lenne, csak ehhez egyelőre nem talált partnert.

De naponta teljes erőbedobással keresi, mindent és mindenkit figyelmen kívül hagyva.

2022. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!