Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik a kedvenc történelmi...

Melyik a kedvenc történelmi időszakod, néped?

Figyelt kérdés

2022. júl. 25. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem több is van: Ókori Hellász, Császárságkori Róma, Árpád-kori Magyarország, Anjou-kori Magyarország, Felfedezések kora, Dualizmus kora, Horthy-korszak.
2022. júl. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Őskor, neandervölgyiek
2022. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Középkori magyar történelem, főleg az Árpád-kor.
2022. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

ókori Hellász és Egyiptom (azon belül Alexandria)

16. század (azon belül: Azték birodalom, Itália)

80-as évek Amerikája

stb...

2022. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
70%

Őskor, ókor, globális történelem (világtörténelem). Másodlagosan a középkor és újkor.

És ezekkel kapcsolatosan kimondottan a modern régészet és történelem új kutatásai és fejleményei, eredményei.

Egy népet sem emelnék ki annyira, mert inkább minden régi nagy kultúra benne van. Nem vagyok kimondottan se Egyiptom fan, vagy Azték fan sem (stb). Mindegyiknek megvolt a maga jelentősége.


/Hozzátenném, hogy pont a szeckionálás és kis különálló részekre darabolása a történelemnek és a történelem oktatásnak egy nagy hátrány rajzol ki./

2022. júl. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Anjou-kori és dualizmus-kori Magyarország. Középkori és újkori Anglia. +Náci Németország is nagyon érdekel (történelmi szempontból, nem az ideológiával rokonszenvezek!).
2022. aug. 13. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nautilus Channel válasza:
70%
Nekem az ókori róma.
2022. aug. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!