Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kapitalizmusban miért megenged...

Kapitalizmusban miért megengedett a kliensek átbhaszása kisbetűs részekkel?

Figyelt kérdés
Miért nem kényszerítik a vállalatokat minden fontos infóra felhívni a figyelmét a klienseknek?
2022. aug. 15. 18:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy kisebb betűkkel van írva, az még figyelemfelhívás.

El kell olvasni.

És akkor nincs meglepi.

2022. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
55%

Magyarország.


Mert Magyarországon előkészítés, valamint hatás- és megbízhatósági vizsgálat, társadalmi egyeztetés (demokrácia hiánya) nélkül hoznak, vagy nem is hoznak törvényt az adott hibalehetőséggel kapcsolatban.


Korrupt jogszolgáltatás (és jogselejt) van jogbiztonság helyett.

Valamint azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a magyar társadalom tagjainak legnagyobb része (tisztelet a kivételnek):

- funkcionális,

- jogi,

- pénzügyi,

- közgazdaságtani,

- érdekérvényesítési analfabéta.

2022. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
rébuszkérdező? :-D
2022. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert a nagybetűst átolvasod? Ugye, hogy nem! Ha meg mégis, mi akadályoz a kisbetűs elolvasásában?

Előírhatnák, hogy 32-es betű méret, Ariel betűtípus, stb legyen minden szöveg, aztán lenne harminc oldal az, ami most három. Értelme?

2022. aug. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

4: na én is pont így gondolom (1-es voltam)

Általában azok szoktak hőbörögni, akik úgy írnak alá - nagybetűs - szerződést, hogy el sem olvassák... aztán meg nekiállnak hőbörögni a gyk-n, hogy átverte őket a bérbeadó/mesterember/stb. stb.

2022. aug. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem engedélyezett. Viszont ha egy szerződés feltételeiről nem tájékozódsz, és ennek ellenére aláírod, az nem átbaszás, az a saját felelőtlenségedből eredő hülyeség, amivel legfeljebb te szívatod saját magad.
2022. aug. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Én kérlek még egy krva jegyen is elolvasok mi van ráírva, mielött lekezelem, mert utána már csak a “szerzödésben foglaltak” játszanak, nem hogy egy bármilyen szerzödést. Volt, hogy én hívtam fel a figyelmet, hogy sietve cop+c copy+ vzték, meg is lepödtek, mert senki nem olvas el ma semmit, csak megy a bizalom meg a pofáraesés…
2022. aug. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem megengedet, van rá jopár törvény. A kliensnek viszont joga van hülyének lenni.
2022. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

4


Miért, te annyira jártas vagy jogi nyelvezetben? Esetleg pont jogász vagy?

Az ember minden egyes vásárlásnás fogadjon jogászt, hogy az neki mindent feltételét átolvassa a szerződésnek és felhívja a figyelmét a kétes pontokra?

Itt mindenki strucc vagy simán csak troll?

2022. aug. 15. 22:38
 10/21 A kérdező kommentje:

7


És ki az az időmilliomos aki minden egyes szerződést átolvas amit egy nap megköt? Mert ugye csak egyetlen nap megkötünk legalább 10-15-öt.

2022. aug. 15. 22:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!