U. Xorter kérdése:

Mi lenne, ha az emberek többsége csak fele ennyit dolgozna?

Figyelt kérdés

2022. aug. 23. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenből felére esne vissza a kínálat, ellenben a kereslet aligha változna jelentősen, vagyis mindennek az ára kétszeresére ugrana. És mindezt feleannyi fizetésből kéne kigazdálkodni, szóval nagy átlagban a mostani negyedét érné a pénzed.
2022. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

#1, ez hülyeség. Egy takarító produktuma például nem eladható, és is nem lesz kétszer akkora kereslet a tisztaságra.

Vagy ott vannak azok a szektorok, ahol jelenleg túlkínálat van (például elektronikai cikkek), ott még jót is tenne, hogyha visszaesne egy kicsit a termelés.


Tehát röviden a válasz: nem lehet megmondani. Annyit azért meg lehet állapítani, hogy nőne a szabadidő, így az élvezeti cikkekre megnőne a kereslet.

2022. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2

Hogyne lenne eladható? A takarító "produktuma" a takarítással eltöltött munkaóra, és az ebből eredő tisztaság. Ha egy takarító csak feleannyi ideig dolgozik, akkor a korábbi tisztasági szint fenntartásához máris két takarítóra lesz szükség. És mivel a takarítónők száma is véges, ugyanúgy elmondható hogy a kínálat felére zuhanna.

2022. aug. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
milyen értelemben fele ennyit? eredményt tekintve fele ennyit, vagy időt tekintve? mert ha utóbbi, akkor valószínűleg növekedne a hatékonyság. szóval a teljesítmény nem felére csökkenne, hanem mondjuk 2/3-ára.
2022. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fele ennyi áru és szolgáltatás lenne elérhető.

Ami, a kereslet nem változik, akkor logikusan kétszeresére drágulna.

Ha persze ezzel párhuzamosan az igényeiket is a felére leadnák, akkor nem történne semmi különös - fele annyi mozizás, tévézés, internetezés, mekizés, nyaralás, diszkózás, stb.

2022. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb innováció célja az, hogy kiszorítsa az élő munkát, mert az drága. Így egy csomó területen fele annyian dolgoznak, mint korábban. Ennek nincs köze a kereslethez, a gépek elvégzik a munkát.

Az elosztás a lényeg. A világ 8 leggazdagabb emberének a vagyona akkora, mint a legszegényebb 2,6 milliárdé.

2022. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért azt is tegyük hozzá, hogy ha nem is a takarítás, de vannak olyan munkák amik tényleg nem termelnek értéket, nem is kevés. Ajánlom ezt a könyvet:

[link]


Ha ezeket elimináljuk, vagy legalább az arányukat csökkentjük, akkor dolgozhat mindenki kevesebbet ugyanakkora kimenet mellett. Emellett ahogy a 4-es is írta, sok kutatás bizonyítja, hogy a 8 órás munkanap nem "ideális," rövidebb (max. 6 órás) magasabb időarányos termelékenységhez vezet:

[link]


És akkor még nem beszéltünk az automatizáció miatt egyre növekedő hatékonyságról sem.

2022. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne ezen a módon is csökkenteni a környezetterhelést. Volt egy előadás egyszer, ott azt mondták, hogy mindenki, akit levált egy gép, kapja meg azért a fizetése egy részét. Bill Gates hasonló módon azt javasolta, hogy adózzanak a robotok is.
2022. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!