Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért használják a közösségi...

Miért használják a közösségi közlekedés szót a tömegközlekedés helyett?

Figyelt kérdés
most olvasgattam a polgármesterjelöltek programját
2010. szept. 25. 17:56
1 2
 1/13 anonim válasza:
79%
mert biztos nem tudják mi az a TÖMEGközlekedés mert minid kocsival járnak és nem nyomorognak a BKVn
2010. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
27%
mindig*
2010. szept. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Mert a tömegről 2006 óta mindenkinek a tömegbelövetés jut eszébe, nem sikk :P
2010. szept. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez ugyanolyan, mint romának hívni a cigányt, vagy tisztasági menedzsernek a takarítót. Átnvezzük, hogy legalább szóban egy vonzó valami legyen, mintha ettől az utasok rögtön kultúrálttá, a járművek tisztává, a az ellenőrök korrektté válnának. De hát aki használja, az tudja, hogy nem így van.
2010. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Nekem azt tanították az egyetemen, közlekedés és társadalom előadáson, hogy a tömegközlekedés hibásan terjedt el a köztudatban. Hivatalosan közösségi közlekedésnek becézik, és a szakmabeliek is inkább ezt használják.
2010. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A szakemberek a közösségi közlekedés helyett a közforgalmú közlekedés kifejezést használják a tömegközlekedés helyett. Leginkább azért került "lecserélésre" a szó, mert a "tömeg" szónak van visszatartó ereje. Ebből alakult ki a közösségi közlekedés, de sok vita folyt a kifejezés helyességéről, elvégre az adott járművet igénybe vevő emberek nem alkotnak egy zárt közösséget. Ezért a legjobb kifejezés a közforgalmú közlekedés, hiszen ez azt fejezi ki, hogy a közlekedési eszközt bárki igénybe veheti, aki teljesíti az utazás feltételeit (például nem részeg, nem szenved fertőző betegségben, megfizeti a viteldíjat). A köztudatban azonban ez a kifejezés még nem épült be, de szerintem előreláthatólag nem is fog.


Egy közlekedésmérnök

2010. szept. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Bár a közlekedésmérnökkel nem vitatkozok, de ha már elgondoltam, csak leírom nekem mi jutott eszembe.:)

Rögtön az amerika-majmolásra gondoltam. Ott lehet hallani mindig a közösség kifejezést. Amire mi azt mondjuk, hogy a lakók, a városban élők..., ott a közösség szót használják rá. Azt hittem hogy ez is onnan származik.:(:)

2010. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tömegközlekedésről az ember arra a tömegre asszociál, amiben reggel fél nyolckor nyomorog a metróban.

Jó érzés?

Na ugye, hogy nem.

Akarja a polgármesterjelölt, hogy rossz érzésed legyen, miközben olvasod a programját?

Na ugye, hogy nem.


Szerintem egyszerűen marketing. Ennek a dolognak a neve tömegközlekedés. Lehet próbálkozni más nevet adni neki, de akkor is ez a neve. Na de mégis jobban hangzik a közösségi közlekedés :)

2010. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20:19! 20:10 vagyok. Jól gondolkozol. Pont ezért tart a mai napig a vita, hogy lehet-e használni a közösségi közlekedés kifejezést vagy sem. Sok szakember szerint igen, pontosan azon érvek miatt, amit Te is leírtál, viszont sok szakember szerint pedig nincs semmi jogalapja a használatnak, hiszen az együtt utazó emberek nem számítanak egy közönségnek. Ezért szakmai körökben többnyire a közforgalmú közlekedés kifejezést használjuk, hiszen ebben nem talál senki semmilyen kivetnivalót.
2010. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Miert ne alkotnanak egy kozosseget? Akik egyazom buszon, villamoson, trolin utaznak, az utazas ideje alatt egy kozosseget alkotnak, meg ha ideiglenesen is. A kozosseget jellemzi egy kozos cel elerese, amelyet egyazon modszerrel hajtanak vegre, jelen esetben ugyanazt a jarmuvet veszik igenybe. Lehet, hogy egy utastarsamat csak akkor latom eletemben eloszor es utoljara, mig 5 percig a buszon utazik velem, de addig is a dinamikusan valtozo kozosseg tagja. En is csa addig vagyok a kozosseg tagja, amig a buszon utazom. Ha leszallok, nem vagyok tobbe a tagja, ha villamosra szallok, az ottani kozosseg tagja leszek. Ha este en vagyok az egyetlen, aki utazik, en vagyok a kozosseg, a sofort nem szamitva.

Szoval miert ne lehetne kozossegi kozlekedes, amikor a jarmuvek kozosseg-letrehozo erovel birnak!?

2010. szept. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!