Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Másokat is lenyűgöz, hogy...

Másokat is lenyűgöz, hogy egyes embereknek nem okoz morális problémát az, hogy emberek tízezreinek az élete róható fel nekik?

Figyelt kérdés

Egy átlag ember ha balesetben elüt autóval egy embert többé nem tud aludni éjjel.


Mások meg emberek tízezreit küldenek a halálba és köszönik szépen jól vannak.


[link]


Ez jelenti az erőt?


2022. szept. 22. 08:44
1 2 3
 1/26 A nagy Levin ***** válasza:
93%
Ezt én egyáltalán nem tartom lenyűgözőnek. Persze nem tudhatjuk, hogy mi zajlik bennük, amit nem mutatnak kifelé. De vannak szép számmal, akiknek tényleg nem okoz semmiféle morális, vagy egyéb problémát.
2022. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
26%
Nem tudom ki hogy van vele,de én már rég megnyomtam volna a piros gombot,azt szóljon a tüzijáték.Lemennék a bunkerembe,azt mikor feljövök megkönnyebbül a Föld pár milliárd embertől.
2022. szept. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%

Az ember így működik ha hatalomhoz jut, a történelem során ezt már számtalanszor bebizonyosodott.


"Megölsz egy embert, és gyilkos vagy. Megölsz milliókat, és hódító vagy. Megölsz mindenkit, és Isten vagy".


Jean Rostand

2022. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem "erőt" jelent, hanem magas társadalmi pozíciót - ami empátiahiánnyal párosul.
2022. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

4


De a történelem során ez mindig újra és újra ismétlődött. Valószínű most bekövetkezik az atomháború mert mindkét fél pszichopatái képesek elmenni bármeddig, alkudozásról szó sem lehet, mindent vagy semmit alapon játszanak. Mivel egy pszichopatának a saját élete ugyanúgy értéktelen mint másoké.


Valamiért ezek az emberek mindig a társadalom élére kerülnek.


És ez valóban lenyűgöző az emberi fajt illetően.

2022. szept. 22. 12:47
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A pszichopátiás személyiségzavar nem zárja ki az intelligencia meglétét, sőt. Ezért is kerülnek sokszor vezető pozícióba. Ha be is vet valaki atomfegyvert, széleskörűen nemigen alkalmazzák majd őket. A teljes pusztulás árt az üzletnek. A pszichopata személyes nyereséget akar, még több hatalmat, nem pedig elégni az ellenséges válaszcsapásban.
2022. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

6


Igen és ennek érdekében kész nagy kockázatot vállalni, mert ez is pszichopátiával jár. Persze, nem akarnak elégni de megkockáztatják még azt is, ezért fog nagy eséllyel bekövetkezni.


Másik lenyűgöző folyomány pedig, hogy az emberiség sosem vette vagy akarta észrevenni kik gerjesztik a problémát és csak hagyják bekövetkezni ami előre borítékolható.

2022. szept. 22. 13:35
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell hozzá pszichopátia, rengeteg más tényező is képes azt eredményezni, hogy empátiával és értékrenddel rendelkező emberek képesek legyenek tízezres áldozattal járó döntéseket hozni.
2022. szept. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

A pszichopaták, és/vagy nagy hatalommal rendelkezők nem úgy gondolkodnak, mint egy átlagember. Ők az országok határait tologatják a táblán, nem egyes embereket. Pluszba meg is indokolják, hogy a népért, az ország gazdaságáért, stb teszik a szörnyűségeket.

Én inkább azon szoktam csodálkozni, hogy X millió ember ezt hagyja. Szóval miért nem lövik csak simán fejbe az ilyeneket, aztán gondoluk át újra, és keressünk békésebb megoldást.

2022. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

9


Ez az. 7,000 év történelem megtaníthatta volna az embereket, hogy kiket tartson távol a tróntól, hisz újra meg újra ismétlődtek ugyanazok a forgatókönyvek. Utólag visszatekintve egy háború sem volt szükséges az átlagember életszínvonalát, boldogulását tekintve. Hasznot csakis a felső réteg húzott amennyiben győzött.


Haborúk nélkül sem éltek volna rosszabbul.


A vicces az, hogy ezt nem látják át az emberek és tudatában sincsenek annak, hogy nélkülük semmi hatalma nincs egy ilyen elmeháborodottnak.


Tehát mintha a nép saját magát bűntetné szánt szándékkal.


Lehet az ember bűntudattal születik eleve… kitudja.

2022. szept. 22. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!