Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A mai szírek most akkor az...

A mai szírek most akkor az asszírok és kor hasonló mezopotámiai népeinek (pl. arámiak) leszármazottai, vagy pedig arabok?

Figyelt kérdés

Hallottam ezt is, meg azt is. Tudom, hogy van egy olyan nemzetiség Szíriában, akiknek az a neve, hogy "asszírok", illetve hívják magukat "aráminak" is.


Általában keresztény vallásúak, azonban van köztük muszlimok is (külön saját keresztény egyházuk van, és vannak saját mecseteik is, ahova főként ők járnak).


Ugyanakkor, ha jól tudom a mai Szíria területe később az Arab Birodalom szerves része is volt, és Szíriára szinte mindig arab országként, többségében arabok által lakott országként hivatkoznak.


Akkor most mi az igazság? A mai szírek kik is tulajdonképpen, és honnan jöttek?



2022. szept. 24. 16:28
 1/3 A kérdező kommentje:
De egyébként a fenti nép nem is arabul beszél, hanem egy asszír-arámi keveréknyelven.
2022. szept. 24. 16:40
 2/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%

"Az ókori és mai asszírok közötti rokonságról megoszlanak a vélemények. Az egyik felfogás szerint a mai asszírok az ókori asszírok közvetlen leszármazottjai. Mások vitatják a kontinuitást a két nép között, ezen értelmezés szerint asszírok megnevezéssel korszaktól függően két népre utalhatunk: egy ókori mezopotámiaira, mely az akkád nyelv egyik dialektusát beszélte, illetve egy keresztény kultúrájú maira, mely szír nyelvű, a Közel-Kelet északi régiójában él, és az ókori nép leszármazottjának vallja magát."

Forrás: Wikipédia


Viszont ők a teljes lakosság kb. 2%-át teszik ki. Rajtuk kívül kurdok (6%), örmények (2%), és arabok (90%) laknak az országban.

2022. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nincs közük egymáshoz.

Az asszírok nem arabok voltak.

2022. szept. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!