Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mennyi pénzt szív el Budapest...

Mennyi pénzt szív el Budapest a magyar gazdaságból, ha a foglalkoztatottak 70%-át az állam által az adókból fizetett munkavállalók teszik ki?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzt szív el Budapest a magyar gazdaságból, ha a foglalkoztatottak 70%-át az állam által az adókból fizetett munkavállalók teszik ki?

Mint az tipikus a K-európai nagyvárosokban, komoly termelő tevékenység nem folyik a fővárosban. Nincs körülötte ipari gyűrű sem mint a nyugati nagyvárosok agglomerációjában.



#Budapest #munkavállalás #munkaerőpiac #gazdasági ther #állami alkalmazottak
2022. okt. 4. 14:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%
Valóban nagyon szomorú ez, hogy állami cégeknél lógatják sokan a lábukat, ahelyett hogy a versenyszférűban helyezkednének el valódi munkát vállalva
2022. okt. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Nem lógatják, hiszen az orvosok busz metró villamossofőrök rendőr tanárok (akik a sok viselkedészavarost oktatja) is mind ide tartoznak..

De ez akkor is elképesztő és elszomorító.

BP gazdasági értelemben a foglalkoztatás szerkezete miatt egy sorscsapás az országnak.

2022. okt. 4. 15:02
 3/26 A kérdező kommentje:
Még nem is számoltam az olyan "magán" cégeket amik szintén közvetve adókból élnek, mert monduk nyomtatópatronokat szállít a közig egyes nagy irodáinak, vagy ételeket főz szállít a kórháznak vagy egyéb nagyobb irodaházaknak oktatási intézményeknek, vagy informatikai beszállító stb.... mind mind olyan funkció amik helyben megoldhatóak lennnek, de kiszervezték őket, ami a profitorientált magáncégekről lévén szó még drágábbá teszik ezeket, és szintén az állami adókból húznak hasznot. Tehát egy óriási magán céghálózat is ráépült az államra....
2022. okt. 4. 15:06
 4/26 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Bár nem igazán friss:

A KÖZALKALMAZOTTAK ARÁNY AZ EGYES ORSZÁGOKBAN (AZ ÖSSZES ALKALMAZOTT SZÁZALÉKÁBAN)

[link]


[link]

2022. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ez egy jobb cikk.
2022. okt. 4. 16:25
 6/26 A kérdező kommentje:
2022. okt. 4. 16:25
 7/26 sadam87 ***** válasza:
100%

#6

Az általad linkelt cikk bevezető utáni első sora (tovább mondjuk nem is tudom megnézni):

"2015-ben a foglalkoztatottak 22 százaléka dolgozott az államnak Magyarországon, amivel az OECD országok között a hatodikak vagyunk."

Szóval nem tudom, hogy jött ki neked a 70% állami munkavállaló.

2022. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Saddam, Budapesről van szó, nem a cikk által árgyalt országos átlagról. Túl sok kebabot eszel, árt az agynak.
2022. okt. 4. 17:21
 9/26 TappancsMancs ***** válasza:
88%

A kérdés témaköre szerintem is tárgylható, mert miért ne lenne az az állami alkalmazottak száma, nyilván az, csak ez a 70% fura nekem is, ez nekem se Budapestre se az egész országra soknak tűnik. Svédországban is csak 30% környéke és az már magas EU-s szinten is.


Ebben a témában amit szerintem el kell kerülni a "nincs rajta sapka" esete, vagyis, hogy akár sok akár kevés mindkettőt lehet problémaként tálalni. Ha sok és van rá költségvetés, mint a svédeknél, akkor hatékony lehet az állami apparátus és ügyintézés. Ha kevés akkor meg több marad másra.


hatékonysági nézet:

+ hatékonyság (sok alkalmazott)

- nem működik jól (kevés alkalmazott)


mennyiségi nézet:

- túl sokba kerül (sok alkalmazott)

+ több jut másra (kevés alkalmazott)

2022. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 TappancsMancs ***** válasza:
84%

Talán így jobb.


hatékonysági nézet:

+ hatékonyság (sok alkalmazott)

- nem működik jól (kevés alkalmazott)


költség nézet:

- túl sokba kerül (sok alkalmazott)

+ több jut másra (kevés alkalmazott)


És az egyéb variációk, mint például sok és nem működik jól, ezért leéíptést szorgalmaznak, amiből az lehet, hogy azért nem fog jól működni mert kevés az alalkmazott. stb

2022. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!