Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » "Ősmagyar" regéknek mondáknak...

"Ősmagyar" regéknek mondáknak van olyan vagy hasonló gyűjteménye mint pl. Indiában a Mahábárata, Rámajána, Srímad-bhagavatam?

Figyelt kérdés
2022. okt. 5. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert az ősmagyar regék nem alkottak egységes szerkezetet. Pl. a Mahabharata inkább a Bibliánkhoz hasonló "szent könyv" kb. az egész hitvilágukat tartalmazza.
2022. okt. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Így, külön néven nincs, de jelentek meg könyvek, amelyekben össze vannak szedve.

Pl. [link]

2022. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Legfőképp olyanok érdekelnek amibe ilyen szép mítikus festményke is vannak benne, mint pl csodaszarvas, stb.. ha tudtok olyat :|
2022. okt. 5. 13:57
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
hú most nem jut eszembe, talán Jankovics Marcellnek volt egy ilyen könyve, hogy a régi hitvilág szimbólumait szedte össze. Keresgéljél Jankovics Marcell néven, és egyszer voltam egy előadáson Bérczi Szaniszló (eredetileg fizikus-csillagász) adott elő ebben a témában, esetleg keress rá az ő nevére is. De nála az a nehéz, hogy negyon sok csillagászati cikke és anyaga van, nehéz köztük megtalálnia zt a párat ami esetleg érdekel.
2022. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Képes Krónika
2022. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, helyesen: Mahábhárata, Rámájana, Srímad-bhágavatam.


A Mahábháratát nem feltétlenül hasonlítanám pont a Bibliához (oké, valamennyire lehet), de szerintem a perzsa Sáhnáme közelebbi párhuzam. Magyar összefüggésben szerintem ilyen nem nagyon van, az Anonymus-féle Gesta Hungarorum akart ilyen lenni, de abban több a fikció mint a valós dolog.

2022. okt. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
Az összes vallási szent könyv kisebb-nagyobb része fikció. A Bibliáé is.
2022. okt. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Rege a csodaszarvasról - László Gyula régész-képzőművész rajzaival.


[link]

2022. okt. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!