Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek is előrehaladottab...

Szerintetek is előrehaladottabb lenne az emberiség, ha az ókor virágzását nem szakítja meg a keresztény nézetek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel megmaradtak volna az ókori szokások és mondjuk az ő istentiszteleteik amik annyira nem voltak szigorúak mint a keresztény egyházban ma már csak amolyan hagyományként, ünnepként fognánk fel pl Karácsony nem 24-én lenne hanem lenne valami ajándékozás egy ókori ünnep napján.

Isteneik is ma már amolyan szimbólumként maradnának fenn de az előrehaladott filozófiai nézetekkel, tudományos cuccokkal ma már előrébb tartanánk. Mit gondoltok?

Remélem érthetően fogalmaztam :D


2010. szept. 27. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem te túlságosan kipihented magad a hétvégén, keress valami munkát magadnak.
2010. szept. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
A fejlődést első sorban nem a kereszténység akadályozta meg. Miután a barbárok teljesen "kiiktatták" a nyugat római birodalmat az 5. században. A csatornázást, a vízhálozatot,az utakat már senki nem gondozta ép ezért mindent újra kellet kezdeni.(az 5. sz-11.sz-ig van az igazán sötét középkor sztem) Ha a nyugat római birodalom kúltúráját folytatták volna(ebbe bele tartozott a kereszténység is) a barbár törzsek. Akkor kb. 4-5 századdal fejlettebbek lennénk.
2010. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Miért is?

csak felmerült bennem a kérdés, azért van ez az oldal. Egy "Hitler miért ölte a szidókat?" kérdés értelmesebb?

2010. szept. 27. 13:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Valamivel biztosan. De a sötét középkor sem volt annyira sötét, mint ahogy azt sokan állítják. Való igaz elfelejtettünk dolgokat, de sok dolog megmaradt, és sok dolog tovább fejlődött.
2010. szept. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Azért gondolom így, mert minden "mi lett volna ha.." tipusú kérdés tökéletesen értelmetlen. Kár feltenni, biztosan nincs rá jó válasz.

2010. szept. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezzel az lenne a gondom, hogy a világ számos pontján nem volt kerszeténység, ők mégsem tartanak előrébb, márpedig ha igaz volna, hogy kereszténység a bűnös, akkor ennek kellene történni, minimum pl egy Kínában. Sőt továbbmegyek, nem igazán kétséges hogy a technológia fejlődésére igen jótékonyan hatnak a háborúk, az pedig ugye volt a középkorban is. Az persze más kérdés, hogy nyilván hatékonyabban is lehetett volna fejlődni elvileg. De erre mondják azt, hogy "utólag okos a paraszt".
2010. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:

Ha nincs 'mi lett volna ha', akkor mi értelme a történelemtudománynak? Akkor nem lehet tanulni a történtekből, csak egy mechanikus felsorolása az eseményeknek.

A kérdésre: a technikai/szellemi fejlődés nem egyenletes. A római birodalom nyugati része összeomlott, de a keleti egész jól megvolt mondjuk úgy 1200-ig és technikailag azért nem volt sokkal fejlettebb az akkori nyugati világnál.

2010. szept. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kereszténység az elején (pár 100 évig) eléggé előremutató erő volt. A többi vallás nagyon is az állandóságot hirdette.

Másrészt meg a hanyatlást akkoriban inkább a barbár támadások és a birodalom belső szétrohadása okozta.


Inkább az lett volna a jó, ha 1000 + néhány 100 évig kereszténység van, utána meg kinőjük.


De ez sajnos máig nem sikerült.

2010. szept. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Előrehaladottabb az emberiség? Itt mindenki más és másképp értelmezi ezt szót.Az én véleményem ,hogy az előrehaladottság,nem feltétlenül egy science fiction filmbe illő "uralkodunk az egész univerzumon " sztori, ahol hihetetlen tecnikai és mentális fejlődésen esünk át. Szerintem az egész emberiség számára ideális szellemi, és tecnikai fejletségünkön már rég túlhaladtunk és ez már cseppet sem nevezhető előrehaladásnak az emberiség számára. Csak nyissátok ki a szemeteket és nézzetek körül egy kicsit.
2010. okt. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az utolsónak meg igaza van.
2011. dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!