Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az Alföld és alföldiek genetik...

Az Alföld és alföldiek genetikai értelemben a legkevésbé azonosak a középkori magyar királyság hajdani magyarajkú lakosságával a migrációk miatt?

Figyelt kérdés

Az Alföld és alföldiek genetikai értelemben a legkevésbé azonosak a középkori magyar királyság hajdani magyarajkú lakosságával a migrációk miatt?

Genetikailag tekintve tisztán szláv környék, ami gyakran keleti-szláv vagy balkáni emberek autoszomális genetikai markereit és ennek keveredéseit viselik. Genetikailag szerb vagy szlovák szerű emberek között az Alföldön még van fura kinézetű jászok meg kunok is. Bizonyára a balkáni elemek elterjedése az Oszmán korszakhoz kötődik.


Különös hogy az Alföld a kizárólagos szláv elem mellett nem tartalmazza a régi honfoglalás előtti emberek kelta és germán genetikáját sem, ami még a székelyek a felvidéki magyarok és dunántúliakban mindig megtalálható autoszomális genetikai kutatások során.



#idegen #genetika #szláv #Alföld #fura kinézet #orientális fejformák
2022. okt. 20. 12:44
1 2 3
 11/24 sadam87 ***** válasza:
100%

#1

Azért lehet erősen rasszista a megfogalmazás, mert a "kérdező" erősen rasszista. Emellett jellemzői még:

- nem nagyon érdekli a kérdésére a valódi válasz

- nem nagyon próbálja meg az állításait alátámasztani (ha mégis, az szokott igazán vicces lenni)

- indőnként (gondolom, miután kitiltják) újra regisztrál

- de legalább nagyon viccesen tud érvelni - például a 2. válasza után a 6.-ban képes volt linket hozni a személyeskedésről :D

2022. okt. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Ja tudom ,neked mindenki rasszista aki populációgenetikával foglalkozik.


"- nem nagyon érdekli a kérdésére a valódi válasz"

Ja persze ha válaszok helyett csak a személyeskedésre telik a "válaszadóknak".

"- nem nagyon próbálja meg az állításait alátámasztani (ha mégis, az szokott igazán vicces lenni)"

És ezt pont az ilyen off-topic gyártó troll írja le mint te.

2022. okt. 20. 15:32
 13/24 sadam87 ***** válasza:
93%

Nem. Nekem az rasszista, aki azonnal kunozik / románozik / cigányozik / tanulatlan prolizik, amint olyan érveket kap, amire nem tud érdemben reagálni. Mint te.

Amit most írtam, arra valóban mondhatjuk, hogy személyeskedés és hogy offtopic. Mondjuk korábban elég sokat válaszoltam neked (érdemben). Az sem váltott ki más reakciót. Most már nem erőltetem feleslegesen.

Na csá!

2022. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

A prolizás a liberálisoknál és a jobboldalnál is hagyományos.


Nem lehet megemlíteni a kun etnikumot? Igen egy kisebbségről van szó.


A romákat az ország többsége nem komálja. Akinek ez nem tetszik, nyitottak a határok, és elköltözhet.


"érveket kap, amire nem tud érdemben reagálni. Mint te."

Milyen érveket? A személyeskedést érveknek nevezed?

2022. okt. 20. 16:01
 15/24 Hintalow ***** válasza:
90%

Èn már a kèrdèst sem èrtem öcsi 😃

Amúgy az èn csaladom tót, szegèny megboldogul nagyim csak "hess távó"-val hajtotta mindig a csirkèket 🤩

2022. okt. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

"Különös hogy az Alföld a kizárólagos szláv elem mellett nem tartalmazza a régi honfoglalás előtti emberek kelta és germán genetikáját sem, ami még a székelyek a felvidéki magyarok és dunántúliakban mindig megtalálható autoszomális genetikai kutatások során."


Forrás?

2022. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 NTBS ***** válasza:
Elképzelhető, mert itt ritkult a legjobban a népesség a török hódoltság idején.
2022. okt. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Alig van olyan település a Debrecen Békéscsaba vonaltól nyugatra, amit ne kellett volna a 0-ról építeni, és újranépesíteni.
2022. okt. 22. 20:19
 19/24 anonim ***** válasza:
Még jó hogy nagyrészt a peremterületeken élő magyarok lakták be utána.
2022. okt. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Ja persze, jász kun délszláv meg szlovák genetikával
2022. okt. 23. 12:48
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!