Milyen hatással lenne a társadalomra, kultúrára, vallásra, stb ha az emberek várható élettartamát egyre jobban sikerülne megnövelni (mondjuk 100-120-140-további évre)?

Figyelt kérdés

2022. okt. 24. 18:19
 1/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Tovább fokozódna a globális túlnépesedés.
2022. okt. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, hogy a munkával töltött vagy a nyugdíjas évek tolódnának-e ki alapvetően.
2022. okt. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
Tragédia! A természettel nem lehet szembemenni. Ennyi embert nem tudna eltartani a föld. A kultúra, vallás nem érdekes, az élelmiszer-ellátás és az energiafelhasználásból adódó globális felmelegedés a lényeg.
2022. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ


Ha a hosszabb élet azt jelenti hogy még ráncosabb leszek akkor semmi jó

Ha azt hogy 60 évesen még olyan fitt vagyok mint 30 évesen akkor jó

2022. okt. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%

Nincs ilyen törekvés. Jelenleg egyre csökken. Nálunk a kisvárosban például aki 60 éves már nagyon öregnek számít!


Tudod a sok munka, stressz, szegénység, egészségügy ramaty állapota ezen nem segít.


Ugyanakkor jön a járványok évszázada.


Például most fejlesztettek ki egy új koronavírust Bostonban az Omikron és eredeti Wuhan vírus ötvözésével amely az egerek 80%-át megöli, szemben az eddigi variánsokkal, amelyek csak 1-4%-át ölték meg.


Tehát nem kell aggódni. A tendencia inkább az, hogy csökken és a Föld lakossága 500 millió alá esik.

2022. okt. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

#5


És majd 5G-el terjesztik igaz?

2022. okt. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%

Egy kicsit erről szól Asimov Alapitvány és Birodalom regényfolyama.

A veszélyek felértékelődnek. Nézd meg, ahol alacsony a várható élettartam (Én Thaiföldön láttam ilyet), több gyerek születik, kevésbé vigyáznak az emberek a saját és gyermekeik életére:

óvodás korú gyerekek az épülő szálloda tetején játszottak, mert onnan nem kószálnak el

a nálunk elfogadott védőeszközök (sisak bakancs hegesztő pajzs...) teljesen ismeretlenek. (a "külföldieknek" szóló boltokban azért kapható)

Ha a várható élettartam nőne, valószínűleg rengeteg új biztonsági szabályt vezetnénk be. Például az autóbalesetek mai száma elfogadhatatlanná válna.

Az érdekes, hogy a kutatás/fejlesztésre milyen hatással lenne. Asimov kimondottan negatívnak gondolja, én nem vagyok ennyire biztos benne. Ha egy-egy nagy formátumú kutató hosszabb ideig lehetne aktív (Bay Zoltán, Jendrassik György, Kandó Kálmán) talán több eredményt tudnának elérni. Nézzük meg Bálint Gyuri bácsit közel 100 éves koráig tanította a kertészkedni szeretőket, de aki látta az előadásait, az tudja, hogy néha évtizedek óta betiltott permetszereket, már nem kapható fajtákat is ajánlott.

Ezt a példát azért hoztam fel, mert egyben mutatja az előnyöket és a hátrányokat: Nagy tehetséggel át tudta adni a 80 év szakmai tapasztalatát a fiataloknak, a tudása azonban nem mindig volt naprakész. (Az öreg elképesztő előadó volt. Ha beszélt, a teremben mindenki rá figyelt)

Ha a társadalom meg tudja (miért ne tudná) oldani, hogy a fiatal és az idős szakembereket is helyén kezelje, akkor a dolog nagyon hatékony lehet.

A fenti gondolattal feltételeztem, hogy az élet az aktív időszaka nyúlik meg, amikor az emberek aktívan részt vesznek a társadalom életében. (nem térek ki arra, hogy formailag dolgozóként, vagy aktív nyugdíjasként)

A megfigyelések szerint ez a születésszámok további csökkenésével járna.

A kultúra így is érdekes kérdés. A kötelező (ha még az) Kőszívű ember fiai ma már szinte teljesen érthetetlen. A Rómeó és Júliában teljesen érthetetlen, hogy miért nem küldenek egymásnak egy SMS-t vagy e-mailt, a probléma nagy része azonnal megoldódott volna.

Ha az emberek tovább élnek, szerintem a kultúra még ennél is konzervatívabb lenne (ha én értettem, neked is fog / ha én végigszenvedtem, te se úszd meg)

2022. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
0%
Sok minden megváltozna.
2022. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!