Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Elképzelhető, hogy a neandervö...

Elképzelhető, hogy a neandervölgyiek 10 hónapos terhessége sokáig megmaradt az emberiség emlékezetében, és ez jelenik meg eltúlozva Ilmatár 700 éves terhességében?

Figyelt kérdés
2022. nov. 25. 12:27
 1/7 Z003 ***** válasza:
100%
Hogy mivan?
2022. nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elképzeltem.

Lehetséges.

2022. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Illetve lehet ez is, de nem hiszem. Ezeket én inkább természeti dolgoknak gondolom. Vannak jó elemzések arról, hogy a mitológia hogyan gyökerezhet a jégkorszakban történtekkel.

Nekem a hosszú terhességről inkább a környezetváltozás jut eszembe, ahogyan a tengerszint váltogatja egymást, mert sok víz fagy meg vagy sok jég olvad el és valami megszületik vagy éppen eltűnik a vízben.

Az emberek pedig megszemélyesítették a természetet, mert talán történetek által könnyebb volt emlékezni rá, hogy mire kell figyelni vagy hasonló.

2022. nov. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az esély egy a millióhoz, vagy még kisebb. Számos olyan emlős van, aminek nem 8 hónap a terhességi ideje. Bár nem minden esetben igaz, de többnyire a bonyolultabb, nagyobb élőlényeké hosszabb, a kisebbeké rövidebb.

Egy istennél vagy más magasabb rendű, kb halhatatlan lénynél teljesen természetes elképzelés, hogy a terhessége is hosszú. Már persze, ha az elképzelt isten egyáltalán terhesség és szülés útján hozza létre az utódját.

2022. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
A neandervölgyiek idejében szerintem nem volt Gergely naptár.
2022. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MDaniel98 ***** válasza:
Igazából nem tudom, szerintem a gyakori közössége ebben a kérdésben semmiképpen nem szakértő, de én sem tartom valószínűnek.
2022. nov. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

“ A terhesség hossza általában az utolsó menstruációs ciklustól számított 280 nap vagy 40 hét, a legtöbb szülés a terhesség 37. és 42. hete között zajlik le.”


De facto hány hónap a terhesség, tehát, ha átlag 4 hetet veszel egy hónapnak?


A fogantatástól számítva 10.

2022. dec. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!