Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent, ha valakit eltilta...

Mit jelent, ha valakit eltiltanak a közügyektől ? Nem szavazhat ? Nagy cucc !

Figyelt kérdés
2022. nov. 28. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%

Névtelen költő: Nem szavazhatok


Mi lenne, ha

Nem szavazhatnék?

Bele is

halnék!


Nem húzhatnám az ikszet

Lehetnék hibbant,

libbant

vagy fibbant

csak a pofám járna


De nem húzhatnám az ikszet

ahova kell

Nem tudnám megváltoztatni

A világ folyását


Mert most meg tudom

Minden rajtam múlik

szóval ezért

Nem bűnözhetek


A börtön nem lenne baj

Mit számít

De hogy nem szavazhatok

Túl se élném


Mert rajtam múlik a világ sorsa

Meg amúgy is

Nem mindegy ki van a parlamentbe'

sok múlik azon hogy ki lopkod éppen ott


Szavazni akarok

Szavazni akarok

Életem értelme a szavazás

Nem vehetik e-e-e-e-e-el

2022. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy átküldted ! Most olvastam egy 77 éves apáról aki megerőszakolta a lányát és a közügyektől is el lett tiltva. Elolvasva, amit átküldtél, gondolom, ez semmi az erőszakos öregnek.
2022. nov. 28. 13:52
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon jó versike !
2022. nov. 28. 13:53
 5/12 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Azért ettől egy kicsit több jogtól esik el.
2022. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha mehet a kocsmába és randalírozhat, mi kell még neki ? Az alkoholtól nem tiltották el ! Ezeknek az kellene, hogy kapjanak olyan gyógyszert, amitől meghalnak, ha ráisznak alkoholt.Minden erőszakos, iszákos embernek. Lenne itt józanság az országban !
2022. nov. 28. 13:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A közügyektől eltiltott


a) nem rendelkezik választójoggal, nem vehet részt népszavazásban és népi kezdeményezésben,


b) nem lehet hivatalos személy,


c) nem lehet népképviseleti szerv testületének, bizottságának tagja, azok munkájában nem vehet részt,


d) nem delegálható törvényben kihirdetett nemzetközi szerződéssel létrehozott szervezet közgyűlésébe, testületébe,


e) nem érhet el katonai rendfokozatot,


f) nem kaphat belföldi kitüntetést és külföldi kitüntetés elfogadására engedélyt,


g) hatósági eljárásban nem lehet védő vagy jogi képviselő,


h) nem viselhet tisztséget köztestületben, közalapítványban, és


i) nem lehet civil szervezetnek a civil szervezetekről szóló törvényben megjelölt vezető tisztségviselője.[3]

2022. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok. Nos úgy vélem ez igazából egyfajta kiegészítése egy büntetésnek abból a célból, hogy az illető ne képviselhesse az államot és állampolgárait.

Kérdés, ha az illető katona lett volna, akkor ennek milyen következményei lennének, vagy esetleg utólag is a nyugdíját megpiszkálják, nem tudom..

De egyébként az említett esetben 7 év börtön van, itt ez kb életfogytignak számít..

2022. nov. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A közügyektől eltiltást, mint kiegészítő büntetést szokták alkalmazni.

Leírták, hogy mit is jelent a közügyektől eltiltás, ami az esetek többségében az illetőnek lehet nem is számít, de előtte ott van a fő büntetésként kirótt szabadságvesztés.

A közügyektől eltiltás amolyan erkölcsi büntetés, amin az elítéltek többsége valóban csak röhög.

2022. nov. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy nyolc osztályt csak végigbukdácsolt szerencsétlen, aki konfliktuskezelésben sem kiemelkedő, annak talán valóban mindegy, hogy akkor most lehet-e mondjuk alapítvány képviselője.

De mondjuk egy „fehérgalléros” nagystílű bűnözőnek, aki kapcsolati révén kapaszkodott fel, lett mindenféle társadalmi funkciója, annak ezért komolyabb érvágás lehet. Bár lehet, enélkül sem tudná újra elfoglalni jól belakott kis életét törés nélkül.

2022. nov. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!