Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A kaprosuchus és a hozzá...

A kaprosuchus és a hozzá hasonló őshüllők testét tulajdonképpen más hüllőktől eltérően alulról támasztották végtagjaik?

Figyelt kérdés

Vagy nincs közük a ma is ismert krokodilokhoz?


Hogy volt meg ehhez a járáshoz megfelelő csont és izomrendszerük?


Szimplán tévesen ábrázolják őket?


miért halhattak ki, ha mozgékonyabbak voltak a kúszó mozgású krokodiloknál?


2022. dec. 3. 23:18
 1/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%

"Vagy nincs közük a ma is ismert krokodilokhoz?"


De, ugyanabba az öregrendbe tartoznak (Crocodylomorpha).


"Hogy volt meg ehhez a járáshoz megfelelő csont és izomrendszerük?"


Ezt a kérdést nem értem pontosan, mindenesetre valószínűleg azért volt ilyen csontozata, mert a vízben és a szárazföldön is vadászott.


"Szimplán tévesen ábrázolják őket?"


Sajnos ez is előfordulhat (nem tudom mennyire találtak egész csontvázat), de manapság elég jó módszerek vannak arra, hogy pontosan rekonstruálják, hogy nézett ki egy ilyen állat.


"miért halhattak ki, ha mozgékonyabbak voltak a kúszó mozgású krokodiloknál?"


Mivel eddig csak egy viszonylag kis területen találtak Kaprosuchus maradványokat, ezért feltételezem, hogy egy endémikus fajról van szó. Valamilyen körülmény megváltozott, amihez nem tudtak alkalmazkodni, és a relatíve kis egyedszám miatt hamar kihaltak.

2022. dec. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A Nagy Levin, köszönöm a választ!


A csontozatra vonatkozó kérdést úgy értettem, hogy a hüllőknek nem egészen teljes a vállövüi és a medence övük, például a bordakosár sem zárt, így felmerül bennem a kérdés, hogy akkor ezek az állatok hogyhogy tudtak alulról megtámasztó végtagokkal mozogni, szemben a kúszó mozgást végző rokonaikkal.

2022. dec. 4. 08:10
 3/3 MDaniel98 ***** válasza:
Jelenleg ezt (szerintem) nem lehet pontosan meghatározni.
2022. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!