Sokak szerint az igazán gazdagok nem kérkednek a vagyonukkal?

Figyelt kérdés

Én úgy mondanám, hogy a vele született gazdagok alapvetően nem annyira, de egy újgazdag lehet bármennyire is gazdag, kérkedni fog, már feltéve ha olyan ember, ez nem mindenkire igaz, csak több esetben van így. Persze kivételek vannak. Több embertől is hallottam, hogy az igazi gazdagok/igazán gazdagok nem kérkednek a vagyonukkal, ez így nem volt mellétéve, de hogy nyilván az ilyen újgazdag trógerek kérkednek akkor, akik nem is igazán kőgazdagok, de azért van sok pénzük és kérkednek vele.


Viszont akkor egy világsztár akinek van 20 lakása és 15 sportautója, nem tartozik az igazán gazdagok közé? Vagy mondjuk egy nagyobb fajta felkapott rapper, aki lefotózza, hogy több millió dollár készpénz van előtte, miközben szivarozik.


Mit gondoltok erről, hogy egy igazán gazdag ember nem kérkedik vagyonnal?



2023. jan. 10. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A "sztárok, celebek" szinte minden esetben újgazdagok.
2023. jan. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az igazán gazdag az szerintem hozzászokott a dologhoz. Olyan természetes, mint nekem az, hogy van otthon wc papír. Ha a budipapír az valami luxuscikk lenne és menőzni akarnék vele, akkor kipakolnám a házba mindenféle jól látható helyre, hogy aki betéved az seggre üljön, hogy hű... ezeknek ilyen van. De mivel természetes, hogy van és semmi mutogatni valót nem látok benne, ezért egy polcon tartom és élvezem az előnyeit ott ahová való. Ilyesmi a gazdagság is, csak nem egy ilyen primitív példában. Aki megszokta hogy megengedheti a jó minőséget, az kizárólag ez alapján választ. Aki meg nem, az többnyire csak megpróbálja mások arcába tolni a vastag fuxot meg a Gucci és társai óriás logós felszerelést magán. Az fel sem merül benne, hogy a jobb márkák az anyagok minősége vagy épp az egyedi szabása miatt sokkal igényesebbek. Neki csak a márkajelzés számít.
2023. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
És mi számít kérkedésnek? Nyilván, ha 10 millió dolláron hempergek az ágyon és ezt felteszem instára, akkor az kérkedés. De ha veszek pl. egy Bugattit? Ha egy 40 m^2 garzon helyett, egy 400m^2 villában lakok egy felkapott helyen?
2023. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Na látod 3-as ez jó kérdés! Nem is tudom milyen példa lenne erre jó. Talán ott van a Damu excsaja.. hozzáment ahhoz, akihez. Most azt hagyjuk, hogy kinek mit venne be a gyomra a lóvé miatt. Összejött neki és szinte élvezi. De összességében nem azt élvezi amit megszerzett, hogy megtehet dolgokat. Nem az az érték neki, hogy luxus körülötte minden, hanem azt, hogy közben polgárpukkasztó módon közli ezt a világgal. Szerintem ha 10x annyija lenne se tudná örülni, ha nem tudná teleszórni az instát az Aspenben készült pics.s képeivel, mert anélkül nincs értéke, hogy mások nem dögledeznek miatta. A született gazdag csak elmenne nyaralni és élvezné, hogy luxushotelben dekkol és jókat eszik vagy épp azt is lecarná magasról. Pont nem érdekli, hogy a szomszéd tud róla vagy sem.

Egyébként eszemben jutott egy sztori... Ezer éve, nászajándékba kaptunk egy hétvégére egy 5* szállodában egy lakosztályt. Dunaparti, pesti hotel. Biztos van ettől szebb, jobb és drágább is. De nekünk hétköznapi embereknek pazar volt. Az ágy mellett az éjjeliszekrényen párna menü volt. Bakker, meggymagból, tönkölyből meg a jó ég tudja miből készül párnát is kérhettünk volna. Dehogy kértünk! Aztán lementünk reggelizni. Olyan svédasztal volt, hogy a pékáru több helyet foglalt, mint a Lidl - ben. Persze mindent összevissza ettünk. Olyanok voltunk mint hülyegyerek a játékboltban. A szomszéd asztalnál ázsiai pár ült. A nő evett egy pirítóst és dzsemet, meg talán egy kávét. Az én tányéromon meg valami szárított alga( egyszer valami koreai könyvben olvastam róla, gondoltam most kipróbálom) meg mindenféle sosem ettem még dolog volt. A szomszéd asztalnál ülő párost nézegettem néha, hogy vajon milyen ember nem veszik meg egy ilyen kínálat láttán. Hát persze, a gazdag. Az aki lexarja hogy egy éjszakáért kifizetett egy havi magyar minimálbért, de nem akarja leenni a reggeliző asztalnál. Úgy piszkálta, mint én a 3 napos sült krumplit. Szóval ilyen a gazdag, aki nem érzi, hogy kilóra van az ára mindennek.

2023. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Újgazdag helyett a prolik. (Tudom, más az eredeti jelentése a proletár szónak a marxista terminológiában....)


Szóval minél prolibb valaki, annál inkább a látszatra és külsőségekre helyezi a hangsúlyt. Egy egyáltalán nem gazdag proli is képes arra, hogy elveri a pénzét, netán hitelt is vesz fel luxus(nak vélt) termékekre. Például szokásuk, hogy van egy darab Armani pólójuk szép nagy Armani felirattal, és az a "bulizós pólójuk".

Persze vannak pénzes prolik is, akik az átlagnál jobban keresnek, és szeretnek is veretni. Rájuk gondolhattál újgazdag alatt.


Továbbá van még egy visszatetsző fajta újgazdagoknak, aki nem pénzes proli, hanem sznob. Ők nagyon akarnak úriemberek lenni, őnekik van igényük kifinomult dolgok iránt, csak fogalmuk sincs róla. Az előző ruhás példához visszatérve egy sznob nem olyan ruhát venne, ami "mindegy mi, csak legyen rajta jó nagy betűkkel, hogy Armani", hanem mondjuk a mit tudom én milyen divatmagazinban látott 2023 téli divat legújabb kollekcióját veszi meg. Vagy televásárolja magát elegáns ruhákkal, és smoking öltönyben megy le a boltba zsömlét venni, mert azt hiszi, hogy a több generációs gazdag polgári családok is így szokták.

2023. jan. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!