Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hérodotosz művében hol találha...

Hérodotosz művében hol található utalás a következő két jelenségre?

Figyelt kérdés

1. Hérodotosz írja valahol, hogy egyes mezopotámiai népeknél minden nő, mielőtt férjhez menne, kiül az egyik templom elé és árúba bocsájtja a testét.


2. Valamelyik népről (talán a szkítáknál, de ebben nem vagyok biztos) pedig "asszonyközösségről" ír.


Nagyon megköszönném, ha valaki le tudná írni, hogy ezeket a részeket melyik könyv hányadik kaputjában találom meg.


2010. okt. 6. 17:31
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én meg tudom mondani, ha érdekel, de csak a jövőhéten, mert akkor lesz nálam a könyv. Egyébként én pont most keresem, hogy hol lehetne Hérodotszt letölteni, de a Mek.-en csak részletek vannak fenn, nekem a teljes kellene, abban ezek nincsenek is benne. Ha esetleg te tudnád, hogy honnét lehet letölteni, akkor előbb is meg tudom mondani. :) Az asszonyközösség, az amazonokra gondolsz? A szarmaták elvileg az amazonok és a szkíta férfiak lesazármazottai.
2011. nov. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
szauromaták a IV.110-nél vannak. A másik az a babiloni részben van ha jól emélkszem valamivel ezelőtt.
2011. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!