Bogdo kánnak, az utolsó mongol kánnak, hogy lehetett felesége, ha egyszer egy személyben ő volt Mongólia vallási vezetője, így szerzetes is volt?

Figyelt kérdés

Miután a Csing-dinasztia megdőlt, őt ültették a trónra, és reinkarnáció szerint örökölte volna a hatalmat, mivel káni család, dinasztia nem volt. Olyan, mintha Magyarországnak mondjuk egy személyben lenne az esztergomi érsek a királya is. Ő volt Mongólia első vallási méltósága is, közvetlen a dalai láma és a pancsen láma alatt.


Buddhista szerzetes volt, kolostorokban nőtt fel. Ennek ellenére mégis volt felesége, akinek a halála után ráadásul újra is nősült, tehát két felesége volt.


Nem tudom, hogy a társadalomtudományok, vagy a vallás kategória lenne a helyesebb, de én most ide írtam.


Hogy volt ez lehetséges?



2023. márc. 19. 10:48
 1/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk tény, hogy reinkarnáció után főként az előkelő családok jöhettek volna szóba (ha nem jönnek a kommunisták)... Tehát azért itt sem az volt, hogy Gyatyás Pista faluvégről egyik napról a másikra, csak úgy király lesz...
2023. márc. 19. 10:57
 2/3 UlfOrmson ***** válasza:
100%

Nem volt ritka a múltban, hogy egy ország vezetője egy személyben vallási vezető is. Nem vagyok jártas a mongol történelemben, de arra tudok ez esetben gondolni, hogy Bogdo kán esetében csak diplomáciai okok miatt volt szükség egy házasságra, hogy így erősítse a pozicióját az országban/régióban.

Emellett a mongol buddhizmus elég mélyen építkezik a mongolok régi vallására, így ez is közrejátszott abban, hogy nem tartott cölibátust

2023. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
A pápáknak is voltak fattyaik. Ha elég nagy a hatalmad, kb. bármit megetehetsz
2023. márc. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!