Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy egységes Világállamban az...

Egy egységes Világállamban az állampolgároknak magasabb vagy alacsonyabb lenne az életszínvonala?

Figyelt kérdés

2023. márc. 24. 13:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Egy világállamhoz a mostaninál jóval nagyobb fejlettség kéne, és akkor igen, jobb lenne az életszínvonal is.
2023. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom biztosra, de valószínűsítem, hogy alacsonyabb.

Ha ugyanis az egész bolygó egyetlen hatalmi elit kezébe kerül, akkor már nincs verseny.


Amíg van rá lehetősége az egyszeri embernek, hogy A ország hatalmi elitjének fennhatósága alól átmenjen egy B ország hatalmi elitjének fennhatósága alá, mert a B ország magasabb életszínvonalat kínál.. nos, ez a helyzet valamennyire érdekeltté teszi a hatalmi eliteket abban, hogy az életszínvonalat növeljék.


De ha nincs kivel versenyezni, mert mindenki az én alattvalóm, és én vagyok az egyetlen hatalom, akkor többé nem is vagyok már érdekelt benne, hogy javítsam az életszínvonalat.

Mégis mit tud csinálni Kovács Gézuka, ha kevesli az életszínvonalat? Nyilvánvalóan nem tud átmenni egy másik bolygóra.

2023. márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ilyen téren nem lenne nagy különbség, ugyanis a hatalmi elit számára ma sem az a fő motiváció az életszínvonal fenntartására, hogy különben az emberek szedik a sátorfájukat és másik országba cuccolnak. Ehhez közel sem eléggé mobilis az egyszeri ember (és ugyebár az egy dolog, hogy te készen állsz más országban újrakezdeni az életedet, de ehhez a célország fogadókészsége is szükséges). Az már sokkal inkább motiváció, hogy feltűnhet egy vonzóbb vezetőjelölt kellő támogatottsággal, és elsöpri a hatalmadat. Ez pedig világállam esetén is jelen lenne.
2023. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Attól füg mit jelent Világállam, ha pl az EU hoz hasonló valami akkor lényegesen magasabb. Egy csomo kiadás fölöslegessé válna, és nagyobb lenne a verseny. Ha mondjuk pl kina lenne a példa akkor lényegesen szarabb......
2023. márc. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

#2 azt hiszem,te az államot összetéveszted a diktatúrával. Jó, értem, ez nálunk nem meglepő.


A kérdésre: nyilvánvalóan és lényegesen magasabb lenne az életszínvonal. Ennek rendkívül egyszerű oka van. Tessék most körülnézni. Még annak sincs esélye, hogy nagyjából harmonikus (ami még nagyon nem egységes) Európát is lehetetlen létrehozni. A világállam létrehozásához a világ összes államának beleegyezés kell. Ez azt jelenti, hogy nagyjából az összes országnak ez az érdeke. Az azonos érdek viszont csak azonos életszínvonal esetén lehetne, azaz a népek már régen megértették, hogy az együttműködés és a verseny nem egymást kizáró tulajdonságok. Az ember társas lény, erre a (meglehetően zűrös, de mégiscsak elég jó) szintre együttműködés nélkül soha nem jutott volna el. Az ember tudatosan cselekvő lény, ami abból következik, hogy gondolkodni képes, és motivációja van a cselekvésre. A motivációt a sikerélmény adja, siker viszont nincs versengés nélkül. Ezt már az ókori görögök is tudták.

A mostani probléma az, hogy elég sokan azt hiszik, a verseny a másik kiirtását jelenti, és kizárja az együttműködést. Sok időnek kell még eltelnie, míg lesz annyi tapasztalat, hogy a jelen offshore lovagok hadát a józan emberi többség elsöpri, és mindenki képessége és cselekvése szerint részesedik a jövedelemből. Ennek megértése nem egyszerű, de eddig az emberi életet a haladás jellemezte, a hullámzás (például sötét középkornak nevezett mese) csak lokálisan igaz, világméretekben nem.


Tehát az alacsonyabb életszínvonal lényegében a villongások, leigázás, csalás és abnormitás másik, összefogottabb megfogalmazása. Hasonlóan a magasabb életszínvonal az együttműködés, kölcsönös előnyökön alapuló verseny és normális közösség együttes megfogalmazása. Ez utóbbihoz még rengeteg fejlődés kell, és nem a 21. század vívmánya lesz.

2023. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 NTBS ***** válasza:
0%
Magasabb.
2023. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Nekem személy szerint alacsonyabb.
2023. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

"A kérdésre: nyilvánvalóan és lényegesen magasabb lenne az életszínvonal. "

Egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy bármivel is magasabb lenne az életszínvonal.

Már az is erősen utópisztikus, hogy egy világállam a világ összes országnak a beleegyezésével alakulna meg. Elég, ha a néhány fő nagyhatalom megegyezik, a többieknek onnantól nem marad más, mint idomulni. De ha mégis mindenki beleegyezne: még egyazon ország különböző régiói, társadalmi csoportjai között is hatalmas különbségek tudnak lenni életszínvonalban, akkor hogy lenne egységes életszínvonalon az egész világ?

Amellett az emberek és emberi csoportok együttműködése nem korlátlan mértékben előnyös, általában van egy szint, ami felett egyre kevésbé praktikus, és vagy egyre aránytalanabb erőfeszítéseket igényel a működtetése, vagy egyre inkább szimbolikus jelentőségűvé redukálódik.

2023. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ, hol és kinek.

Az nagyon valószínű, hogy erősebb lenne az átlagolódás, vagyis ahol most alacsony az életszínvonal, ott felfelé menne, de ez viszont a magasabb életszínvonalú helyeken való csökkenéssel járna, hiszen az erőforrásokat, az anyagiakat át kellene részben irányítani.

Például a rattan bútor azért lehet olcsó Európában, mert Indonéziában bagóért készítik őket és minden dolog ezzel hasonló, ha olcsó a paradicsom, akkor a termesztők nem tudnak gazdagodni, stb...

Egy világállamnak nem lenne célja egyes területei, egyes polgárai kizsákmányolása mások számára, így az életszínvonal növekedése egyes helyein életszínvonal csökkenéssel járna más helyeken.

2023. márc. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

#9 Holnap estig lehetne sorolni azokat az államokat, amik a saját polgáraikat is gátlástalanul kizsigerelik vagy kizsigerelték. Akkor miért feltételezzem, hogy majd pont egy esetleges világállam fogja másképp csinálni?

A példánál maradva, a jelenleg bagóért bútort készítő melósok felmenői nemrég még gyarmatbirodalmak alattvalójaként húzták az igát.

2023. márc. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!