Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ez az álom mit jelenthet? (...

Ez az álom mit jelenthet? ( nem ezotéria érdekel hanem a pszichológiai háterre)

Figyelt kérdés
Iskolának vége volt és nem haza hanem valami iskolai kirándulásra mentünk. Ott találkoztam egy lánnyal akivel régen kavartam. Megbeszéltük hogy egy óra múlva találkozunk. El is indultam a találkozóra ahol egy nagy eperföld közepén találtam magam. Korom dötét volt. Nagy szél támadt aminek hatására telihold lett és olyan világos mimt nappal. Ekkor megláttam hogy a föld teli van férgekkel amik rámtámadnak. Tudtam ha visszatámadok akkor megúszhatom de sajnáltam őkez megölni ezért elfutottam de utol értek. Elestem és lerágták a jobb lábad. Tudtam hogy kész vége meghalok. Ekkor felébredtem.

2023. márc. 30. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Az ilyen kérdést akkor is az álomfejtésbe kérjük.

Amúgy ebben sok minden van... foglalkozol a lánnyal, félelmeid vannak, stb.

2023. márc. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Psycho ***** válasza:
100%

Ennyiből nehéz lenne konkrét választ adni. Az álomfejtés (nem az ezós, hanem a pszichoanalitikus) nemigazán épül sablonokra. Rengeteg tudattalan tartalom keveredik össze szimbólumok formájában ezekben az álmokban. És nem igazán van olyan, hogy "egy kaptafa". Bár tény, hogy van néhány olyan sablon, ami sok embernél azonos (nem tudok futni, meztelen vagyok, kiesnek a fogaim stb), de ezek még nem jelentenek bizonyosságot - mindig alaposabban körbe kell járni.

Ha két ember arról álmodik, hogy nem tud találkozni valakivel, az lehet még eltérő jelentésű. Az egyiknél lehet beteljesületlen szerelem vágya, a másiknál szerencsétlenség/csökkentértékűség érzés, stb.


Ami "nyom" lehet, az azok az érzések, amiket átéltél az álom során.

2023. márc. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!