Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Dióhéjban hogyan lehetne...

Dióhéjban hogyan lehetne elmagyarázni, hogy mi az ige, melléknév, főnév?

Figyelt kérdés

Tudom, Google a barátom, de olyan bonyolult, tudományos leirások vannak róla, hogy a magyarázatokat is meg kellene magyarázni.

Végigolvastam egy érettségire felkészítő könyvet, de attól sem lettem okosabb.

Help.


2023. márc. 30. 16:19
1 2
 11/12 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Azt kell még tudnod a főnévről, melléknévről és igéről, hogy mindhárom egy-egy szófaj, tehát szótani egységek és nem mondattaniak.

Önállóan vizsgáljuk a szót. ha ugyanezeknek a szavaknak a mondattani szerepét vizsgáljuk, akkor legtöbbször azt látjuk, hogy a főnév lehet pl. alany, vagy tárgy, az ige legtöbbször állítmány, a melléknév pedig állítmány, vagy jelző.

2023. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes segítséget.


Ebből az infókból már megvan az alap, hogy mélyebben megértsem a nyelvtani dolgokat.

2023. márc. 31. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!