Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha Lengyelország eleste után...

Ha Lengyelország eleste után a britek elfogadták volna Hitler békeajánlatát, hogyan alakult volna a világ sorsa, lett volna világháború?

Figyelt kérdés

Hitlert a keleti élettér érdekelte volna elsősorban, bár persze a francia revans is fűtötte valamennyire.

Lehet, hogy nem ment volna nyugat felé, hiszen akkor már szabad volt az út keletre a szovjetek ellen.

Azért írtam ki a kérdést, mert éppen játszottam a Hearts of Iron stratégiai játékkal és pont itt tartok, Churchill helyében én elfogadtam Hitler békeajánlatát, pedig én nem is vagyok úgy szovjetellenes, mint Churchill volt.

Lehetséges, hogy a németek így legyőzik az oroszokat?

Volt mellesleg ilyen brit háborúellenes vélemény, akik békét akartak a németekkel.

Mi lett volna ennek a következménye Európa és a világ sorsára?



2023. jún. 21. 14:16
A kérdező szavazást indított:
Hitler és Sztálin háborúzott volna, sanszos német győzelemmel, esetleg a japánok segítségével.
Hitler mindenképpen nekiment volna a franciáknak, így nem sok minden változott volna.
Más trötént volna, leírom.
12 szavazat
 1/8 A nagy Levin ***** válasza:
100%

Nem könnyű megmondani, mi lett volna ha...

A háborúra mindenképpen sor került volna, brit béke ide, vagy oda. Hitler az első világháborút lezáró békék miatt revansot akart. A Lebensraum szellemében terjeszkedett volna kelet felé, és valószínűleg előbb-utóbb a britekkel is összeakadt volna, valamint Amerika is beszállt volna a harcokba. Tehát valószínűleg összességében nagy különbség nem lett volna.

2023. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 NTBS ***** válasza:
100%
Német győzelem lett volna.
2023. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Ez a hitleri békeajánlat, meg az orbáni békevágy egy tőről fakad. Mindkettő óriási hazugság. De megéri nekik, mert tömegek nyalják be örömmel.

Világháború akkor nem lett volna, ha már legalább öt évvel korábban úgy vágják orrba Hitlert, hogy visszamegy Ausztriába pingáló inasnak.

2023. jún. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Este játszottam egy kicsit, ez történt.

1940 tavaszán a magyarok megtámadták Jugoszláviát. Bjelováron, Banja Lukán át lenyomultunk Splitig, kijutva az Adriára, A németek elfoglalták Horvátország többi részét, de tovább nem mehettek, mert elzártuk sz útjukat. Horthy tesze-tosza volt, ezért a mohó román szövetségeseink elfoglalták az ország többi részét,

Volt viszont egy zsidó-ügyi konferencia, ahol rám, mint brit vezetőre hatalmas nyomást helyeztek és palesztinai mandátumunkon megnyitottam Izraelt.

A valóságban is volt valamilyen konferencia, ugyanis a zsidó menekültek elárasztották a világot, de mindenki csak kvóta alapján fogadott be belőlük néhányat.

A németek szervezetten engedték kivándorolni őket, de aztán a háború miatt ez lehetetlenné vált és ráadásul az európai országokba kijutott zsidók megint a kezükre kerültek a térhódítást illetően, a dán, holland, belga, francia, stb országbeli zsidókkal és ezért határozták el 1942-ben a megsemmisítésüket.

Most azonban továbbra is szabadon kijuthatnak Németországból, mert nincs köztünk háború és érthető módon menekülnének szerteszét, de sehol nem látják őket szívesen.

Én megadtam nekik Izraelt, talán Churchill is megtette volna, akkora politikai nyomás miatt, ami rá nehezedett.

Most már van hely, hová menjenek, úgy tűnik megússza a zsidóság Auschwitzot.

Churchill a hadüzenetével aláírta a zsidók halálos ítéletét.

A flottát fejlesztem, különösen repülőgép hordozókat gyártok, meg rombolókat, fejlesztett U-boot elhárítással, gyártom a Spitfaire-t, kifejlesztettem a Hurricane vadászgépet is, jó radart, Alexandriába és Rangoonba csapatokat viszek, illetve megerősítettem Singapore-t és megháromszoroztam a helyőrségét, de egyenlőre nincs rá szükség.

Nem tudom lesz e, mert ha nem vagyok háborúban, akkor aligha mer megtámadni a japán, meg a hollandok is meg tudják védeni Jávát, Szumátrát, Celebeszt, Borneót, ha az anyaország nincs elfoglalva,

A franciák is megtartották Indokínát, így a japánok nyűglődnek Kínában, alig haladnak, nincs nyersanyaguk.

Kíváncsi vagyok, mi lesz jövőre, 1941-ben.

2023. jún. 22. 06:20
 5/8 kürasszír ***** válasza:

# 41


Jugoszlávia katonailag összehasonlíthatatlanul erősebb volt Magyarországnál 1940-ben. Egy az egyben semmi esélye sem lett volna Magyarországnak.

2023. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


A britek azért nem fogadták el Hitler békeajánlatát, mert Hitler folyamatosan becsapta és átverte őket, így már nem bíztak egyáltalán benne.


Hitler mindig megígérte a briteknek, hogy ha engednek neki, több követelése nem lesz, és ez mindig hazugságnak bizonyult.


Ez volt a Rajna-vidék, a brit-német flottaegyezmény, Ausztria, Csehszlovákia esetében is.


Hitler mindig minden ígéretét megszegte, soha semmit sem tartott be.


Pontosan ezért nem bíztak már benne a britek Lengyelország megtámadásakor.

2023. jún. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Magyarország a játékban erősebb, mint valójában volt, mert a németek nekünk adták az egész felvidéket, Pozsonytól Kárpátaljáig, egész Szlovákiát.

Viszont eddig nem kaptuk meg Észak-Erdélyt, szerintem nem is kapjuk már meg, mert erről korábban volt döntés és a játék igazodik ehhez valamennyire, úgy látszik britként elkerülte a figyelmemet.

Egyébként a németek is megtámadták Jugoszláviát, csak bennünk elakadtak, de a románok nagyon agilisen rohamoztak. Végül Bulgáriának átadták Stipet és Skopjét, a magyaroknak meg Novi Sadot, vagyis Újvidéket, de a többit megtartották maguknak, Belgráddal együtt.

Hitler létrehozta Horvátországot Zágrábbal és Rijekával.

Nem találtak Mussolinivel egymásra, gondolom hiányzott hozzá a nyugati hadjárat sikere, a hatalmas győzelmek, így nincs német-olasz szövetség.

Görögországot sem támadták meg az olaszok, szerintem a brit Egyiptomot sem merik majd, ha angolként minden erőmmel ellenük tudok fordulni és a németekkel sincsenek szövetségben.

Kicsit unalmas így a játék, mert béke van, nem sok minden történik. Az arabok lázadoztak Gázában és Ammanban, bizonyára Izrael létrehozása miatt, de sebtében vérbe fojtottam a felkelést. Burmában volt még egy kis elégedetlenség, de nem tört ki lázadás, mert indiai csapatokat vonultattam oda, így lehiggadtak.

Hitlernek eszébe sincs nyugat felé menni, mondjuk a valóság is hasonló volt egy kicsit, az a bizonyos furcsa háború, vagy Sitzkrieg (ülőháború)ami németül a Blitzkrieg ( villámháború) szóra hajaz, mert valójában sem a németek, sem a franciák nem akartak háborút megint egymással, kellett vagy háromnegyed év, amíg megindultak a hadműveletek.


Jelenleg 1941 május végén járok a játékban, minden pillanatban nekimehet Hitler a ruszkiknak, bár pillanatnyilag nagy cimborák, de az nem jelent semmit.

Most nem akarok belemelegedni, majd folytatom.

Azért roppant érdekes lehet, mi fog történni, meg mi nem, lesz e Pearl Harbor, vagy legázolják e a fritzek a Vörös Hadsereget?

Bevallom, Izrael létrejötte sokkolt.

2023. jún. 22. 15:06
 8/8 sadam87 ***** válasza:

Azért egy játékból nem vonnék le túlzott következtetéseket a történelem (alternatív) alakulására...

Hitler elég gyanús, hogy Lengyelország megszállása után nem akarta azonnal a Szovjetuniót megtámadni. Ha máshonnan nem, ezt a Molotov-Ribbentrop paktumból sejtheti az ember. Azt a lengyelek lerohanása (és így értelemszerűen az angol-francia hadüzenet) előtt kötötték. (Ok, Hitler nem tervezte végig betartani, nem is tartotta be, de rövidtávon egyértelműen nem akarta megtámadni a szovjeteket, még valamelyest együtt is működtek.) Egyébként Hitlernek pontosan milyen béke ajánlatáról beszélsz?

"Churchill a hadüzenetével aláírta a zsidók halálos ítéletét."

Azért a zsidók lemészárlását Churchillre kenni elég erős! (Pláne mindenféle bizonyíték nélkül.)

"Nem tudom lesz e, mert ha nem vagyok háborúban, akkor aligha mer megtámadni a japán"

Persze, az USA-t is csak azért merték, mert már háborúban állt. Vagy hogy is volt ez...??? 🙃

"Nem találtak Mussolinivel egymásra, gondolom hiányzott hozzá a nyugati hadjárat sikere"

A német és az olasz külpolitikát már 1936-tól elkezdték összehangolni. Az olaszok 1937-ben csatlakoztak a (német-japán) antikomintern paktumhoz. 1939-ben pedig Berlin és Róma megkötötte az Acélpaktumot. Szóval nem mondanám, hogy csak a nyugati hadjárat miatt találtak egymásra... (Az más kérdés, hogy az olaszok tényleg a németek franciaországi sikere miatt kapcsolódtak be először a háborúba.)

"Hitlernek eszébe sincs nyugat felé menni, mondjuk a valóság is hasonló volt egy kicsit, az a bizonyos furcsa háború, vagy Sitzkrieg (ülőháború)ami németül a Blitzkrieg ( villámháború) szóra hajaz, mert valójában sem a németek, sem a franciák nem akartak háborút megint egymással, kellett vagy háromnegyed év, amíg megindultak a hadműveletek."

Mondjuk Hitler eleinte azért nem akart háborút, mert nem volt érdemi hadereje a Lengyelországban bevetett erőkön kívül. (Ha jól emlékszem, ekkor összesen német hadosztály volt a nyugati határ mentén. A támadás megindulásakor 137 volt...) Annak meg mondjuk, hogy nem akart rendes háborút, egy cseppet ellentmond az, hogy lerohanta a Benelux államokat és Franciaországot. A furcsa háború alatt csak kihasználta a nyugati szövetségesek bénaságát, hogy nem támadtak, amíg előnyben voltak, és megerősítette a hadseregét.

2023. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!