Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Osztrákok vagy skandinávok...

Osztrákok vagy skandinávok szabálykövetőbbek inkább?

Figyelt kérdés

Osztrákok vagy (dán,norvég,svéd) a szabályokhoz jobban ragaszkodó, precízebb, pontos népség?

Európában talán a svájciak és németek a legpedánsabbak ilyen téren?


2023. jún. 23. 12:08
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
osztrákok inkább. az észak-európai népek jobban alapoznak a társadalmukban meglévő értékekre és a bizalomra, náluk nem kell mindent szabályként rögzíteni és mereven követni.
2023. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Az ehhez hasonló összehasonlítások XIX. század második felében voltak divatosak. A népkarakterológiát jelenleg nem tartják tudományos megközelítésnek, következésképp tudományos keretek között nem válaszolható meg a kérdésed. Felesleges lenne nagyon belemenni a részletekbe, de néhány szempont:

- A társadalmak rendkívül összetettek és időben változnak. Pl. a koreaiak a közös eredetük ellenére két nagyon különböző kultúrájú országban élnek, más normákat követnek és már antropometriai szempontból is vannak közöttük különbségek. Vajon a szöuli, vagy a phenjani népesség reprezentálja inkább a koreai néplélek lényegét? Nyilván egyik se, mert nincs olyan, hogy koreai nemzetkarakter.

- A népkarakterológia nagy mértékben hiedelem és szubjektív percepció. Pl. második világháború idején az amerikaik alacsonyabbrendű sárga majmoknak tartották a japánokat annak ellenére, hogy a japánok fejlett iparral, kultúrával rendelkeztek és fegyelmezetten harcoltak. Ez visszafelé is működött: a japánok szemében az amerikaik gyáva és alacsonyabbrendű ellenség volt, majomszerű négerekkel. Ennél a példánál maradva: azt lehet történeti, pszichológiai megközelítésben tudományosan vizsgálni, hogy egy adott korszakban miért tartották az amerikaiak sárga majmoknak a japánokat, de az nem tudományos felvetés, hogy a japánok népkarakterológiai megközelítésben sárga majmok-e, vagy sem.

2023. jún. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
#2 különböző országokra és különböző kultúrákra eltérő szokások jellemzők, nyilván te is tapasztaltad. itt csak annyiról van szó, hogy melyik körében jellemzőbb a szabálykövetés. ennyi, nem kell túlagyalni.
2023. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
#3: Persze, nekem is van ilyen szubjektív tapasztalatom, nekem is vannak hiedekmeim és előítéleteim, de ezeket nem tévesztem össze a tudományos tényekkel. Ha ezt a kérdést az "emberek/kultúra" kategóiában tették volna fel, akkor szerintem is valid vitát lehet folytatni arról, hogy ki milyennek látja a skandinávokat és az osztrákokat. De mivel ez a kérdés a "Tudományok" kategóriában lett feltéve, ezért csak azt tudtam válaszolni, hogy a nemzetkarakterológia jelenleg nem tekinthető tudományos megközelítésnek. (#2. vagyok)
2023. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

#2(#4) tökéletesen egyetértek, de ez a rovat már régóta nem tudományos, itt (is) bármi előfordulhat. És elő is fordul.

Ezen túl, az itteni kérdések már nem tudományos megközelítést, sokkal inkább véleményt várnak, és minél érdekesebb, annál jobban értékelik. Akár akkor is, ha egyébként tökéletesen hamis. És megfordítva.

2023. jún. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
[ OK, egyetértünk. ]
2023. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
#4 az nem tudományos megközelítés, hogy a kultúrák közti különbségeket egy az egyben szubjektív megfigyelésből fakadó torz érzékelésből fakadó hiedelmeknek és előítéleteknek címkézed.
2023. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7: Akkor mi a tudományos megközelítés? Amit az #1 válaszoló "ex has" leírt?
2023. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Én betartom mert kihúztam minden eszközt mivel ezt mondták.


Én felelősségteljes vagyok"


Ha minden eszközt kihúztál amikor közel sincs a vihar akkor nem felelősségteljes vagy, hanem hülye. Főleg ha a hűtőszekrényt, fagyasztót nyár közepén. Egyébként én csak arra vonatkozóan láttam javaslatot hogy a pincét áramtalanítsák (az esetlegesen beömlő esővíz miatt), arra nem hogy a komplett lakást áramtalanítani kéne. Villámhárító és modern elektronikus hálózati rendszer mellett elsősorban azért érdemes áramtalanítani egyes eszközöket hogy a túláram miatt ne menjenek tönkre. Ha egy családi ház faszerkezetes tetejébe csap a villám akkor meg attól tök függetlenül gyulladhat ki hogy te áramtalanítottál vagy sem.

2023. jún. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, ezt nem ide. Valaki jelentse törlésre köszi xd
2023. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!