El tudsz kepzelni olyan emberi arcot, amit meg soha eletedben nem lattal?

Figyelt kérdés
Se eloben, sem foton, sem videofelvetelen, se festmenyen, stb.

2023. szept. 4. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát két egyforma emberi arc nincs! Nagyon hasonló van. Ezért olyan arcot könnyedén el tudok képzelni, amit még nem láttam, ugyanis a látottak száma az emberiség számához képest elég csekély.
2023. szept. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Értem, hogy mire gondolsz...

Én azon szoktam agyalni, hogy ha ismeretlen ember szerepel az álmomban, akkor azt az agyam alkotta-e, vagy valamikor már láttam, csak annyira nem jegyeztem meg, hogy emlékezzek rá, viszont a tudatalattim raktározta és most visszadobta...

2023. szept. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, Borsos Miklós mondta, hogy egyszerűen lehetetlen olyan arcot formázni, ami nem 'valaki' arcáról készül. (már bizonyos szobrászképesség fölött)

Ezt úgy értettem, hogy mindig egy valahonnan való mintát követ, persze egy műben sok arc részleteit ötvözheti, ezáltal egy sosemvolt arc kerekedik, de a részletei kizárólag mintákból származnak.

2023. szept. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Phoney ***** válasza:

Mivel már egy átlag ötéves gyerek is sokkal több arcot látott, mint amennyit utólag fel tudna ismerni, erre elég nehéz lenne biztosan válaszolni...


De szerintem semmi akadálya, már csak azért sem, mert az arcértelmezés igazából egy igen önkényes művelet a látóközpont részéről. Pl. biztosan megvan az az élmény, amikor egy jól ismert arcot hirtelen teljesen másnak látsz, és nem azért, mert aznap máshogy néz ki, hanem mert olyan furcsa hangulatban vagy, hogy pl. idegenként tudsz ránézni.


Az mondjuk jogos lehet, hogy minden elképzelt arc emlékekből tevődik össze, és gyakran még új emberek arcát is az alapján dolgozzuk fel, ahogyan másokéra hasonlít 1-1 részletben.

2023. szept. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!