Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A vlachok miért nem lázadtak...

A vlachok miért nem lázadtak fel a magyarok ellen?

Figyelt kérdés
Ha valaki megnézi Erdély fejedelmeinek vagy vajdáinak listàjàt azt látja, hogy már Szent István korától magyar kötődésű vezetői voltak Erdélynek. A románok azt állítjàk magukról, hogy a dákok az őseik akik felvették a harcot a rómaiakkal, tehát egy harcos nép volt. Ha ez igaz lenne és a romànok tényleg már 1000 éve Erdély területén éltek már akkor amikor a magyar állam kialakulóban volt, akkor miért nem vették fel a harcot a magyarokkal és hogy tűrhették meg a "bitorlókat" évszázadokon àt? Lehet hogy ott sem voltak?
2023. szept. 27. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A románok ősei a 13. században jelentek meg a mai Románia területén. Maga a román öntudat pedig mindössze 200 éves.
2023. szept. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Közük nincs a dákokhoz, azokat a római feljegyzések alapján a sokadik lázadásuk után Diocletianus császár parancsára kiirtották, beleértve a nőket és a gyerekeket is.
2023. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez érthető, csak nem számukra. A románoknak a dák-római származás hite népvallásnak számít. A romàn nép számára ez egy axióma. Én sem álnaívan tettem fel ezt a kérdést, de szerintem ez egy olyan logikai öngól a részükre, hogy nem lehet jó magyarázattal előàllni rá. Egy màr akkor "1000 éves nép" és bármiféle csetepaté nélkül hagyják, hogy a magyarok uralkodjanak felettük?


Egyébként láttok rá esélyt, valamilyen formàban a felszínre kerüljön az igazság ezzel kapcsolatban? Ha indirekt módon is, hosszú idő alatt. Pl annyit fejlődik a tudomány és annyi bizonyíték gyűlik össze, hogy kénytelenek legyenek elvetni ezt a hamis származás teóriát?

2023. szept. 27. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Itt az alapvető probléma az, hogy itt mindenki (főként a Balkánon nagy divat) az alapján akar jogot formálni különféle területekre, hogy RÉGEN mi volt. Teljesen mindegy, hogy akkor mi volt, most MOST van, és azért, mert valami valakié volt régen, nem lesz több joga hozzá.

(Természetesen tudom, hogy a nagy trianonistáknak most ezzel a lelkükbe gázolok, de nem érdekel.)

2023. szept. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Így van. El kell fogadni, ami most van, vagy tenni kell ellene. Más verzió nincs. Minden itt élő nép előtt éltek már itt mások. Ennyi erővel az összes indoeurópai nép jelentkezhetne, hogy az övék itt minden, hiszen az ő őseik is éltek korábban itt.


Azzal nincs baj, ha egy nép kutatja az etnogenezisét, de az egyértelmű bizonyítékok ellenére kreálni egy olyat, ami minden ténnyel (történeti, nyelvi, régészeti, stb.) szembemegy, nem sok értelme van.

2023. szept. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem minden etnikumnak joga van egy adott földterületen élni ha konstruktív életet él. De ahhoz nincs joga a dominàns népnek, hogy a vele együttélő kisebbségek kultúrális emlékeit pusztítsa és kitörölje a kollektív tudatból. Maga a kérdés sem arra irányul, hogy teremtsünk alapot miért fogjunk fegyvert a romànokra. Inkább arra, hogy ha szembesülnének a valósággal akkor az az ott élő magyarokra pozitív hatással lehetne és talán befejeznék az erőszakos asszimilációs tevékenységüket, mert kénytelenek lennének elismerni, hogy habár ők vannak többen, de a magyaroknak is joguk van magyarként élni. Amúgy én erősen kétlem, hogy a tapasztalt román történelemkutatók elhinnék az eredettörténetüket. Egyszerűen csak nem érdekük felszólalni ellene.
2023. szept. 27. 15:48
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Sokat elmond a dákoromán elméletről, hogy azt nem románok dolgozták ki, és ők csak átvették. Tehát nincs semmilyen kötődésük ezzel kapcsolatban, csak mivel tetszett nekik, ezért ezt preferálták a legjobban. Maga a román nyelv is egy modernkori kreálmány. Pár száz éve lett újlatin, addig az eredeti szláv nyelvüket beszélték.

Sokszor mondjuk, hogy nyelvében él a nemzet, nos a románok lecserélték a sajátjukat. Sok mindent elárul ez egy népről.

2023. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez így igaz, a románok mai formája tudatosan fel lett építve, hogy jogalapot teremtsenek Erdélyre. Azzal nem értek egyet, hogy nincs kötődésük, mivel vallásszerűen hiszik, hogy ők a dákok leszármazottjai. Nagyon beleverték a fejükbe. Igaz ami igaz, aki nem néz utána a dolgoknak valóban elhiheti a származástörténetüket. Ha pl a youtube-on rákeresel nyugati, történelemmel foglalkozó csatornàkra akkor azt látod hogy a youtuber elolvassa a romànokról szóló wikit és mainstream sztorit majd a nagyközönség előtt elmondja, azok meg elhiszik, mert a kutya nem néz utána. Egyébként megfigyeltem, hogya románok rendszeresen "mongoloznak" minket, tehát mint sértés használják. Valószínűleg nekik azt tanítják, hogy mi mongolok vagyunk. Fogalmuk sincs arról, hogy a magyarok amúgy nem is szégyenlik az ázsai eredetüket. Mi legalább tényleg próbáljuk kideríteni hol lehetett az őshaza. Én menőbbnek tartok egy lovon hátrafele nyilazó harcost, mint egy hegyekben élő birkapásztort.
2023. szept. 28. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!