Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ságvári Endre jó ember volt?

Ságvári Endre jó ember volt?

Figyelt kérdés

2023. szept. 28. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem ismertem.
2023. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Részemről igen, mert erőszakosan lépett fel ellenfeleivel szemben.
2023. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Egy dolgot tudok róla:

Egy tömött cukrászdában kezdett lövöldözni a letartoztatást megelőzendő.

Ennek alapján bárki döntsön.

2023. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

3

Igaz. Ahogy valakitől hallottam: mint minden „rendes” kommunistánál nála is volt fegyver, aztán mikor a letartóztatásakor elkezdett lövöldözni csodálkozott, hogy lelőtték. A válasz egyszerű: Ságvári Endre kommunista volt, tehát jó ember nem lehetett.

2023. szept. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 19:33


Bocsánat, elírtam :D Természetesen úgy értettem, hogy NEM, hiszen erőszakkal élt.

2023. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki kommunista, az nem lehet jó ember.
2023. szept. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

A történelmi figurák megítélése nagyon kétpólusú. Nem tudom, számít, hogy emberileg milyen volt? Nem az emberi tulajdonságaiért emlékszik rá az, aki emlékszik, de ez így van mindegyikkel. Több nagy alakról tudni véljük, hogy igazi f*szfejek voltak, de ennek ellenére tiszteljük őket.


Ságvári Endre lehetett jó ember vagy rossz ember, de felesleges ezen filózni. Jogászként a feljegyzések alapján rengeteg nehéz sorsú emberen segített, maradtak tőle hátra nem is olyan rossz írások, kommunista volt, aktívan kiállt a nézetei mellett, majd megölt valakit.


A megítélése nyilván nehéz: a kommün alatt nyilván túl volt romantizálva a karaktere, így érthető módon ma a többség részéről - mint minden mást is, ami a kommunistákhoz köthető - sarkos utálat övezi, de ez a közvélemény, hogy te mit gondolsz mindezek után róla, az szubjektív

nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!