Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ezen idézet létezett ebben a...

Ezen idézet létezett ebben a formában (csak latinul), vagy az egészet a church of god szekta üzemeltetői találták ki?

Figyelt kérdés

"Hagyd a háborúk megvívását másokra! De te, boldog [Habsburg] Ausztria, házasodj; mert a birodalmakat, amelyeket Mars ad másoknak, azt Vénusz a te kezedre játssza át.”


Az első részét (csak más szavakkal megfogalmazva) már hallottam, de ezt a Mars, Vénuszos részt csak az oldalukon láttam, ahová teljesen véletlenül tévedtem fel, miközben a Habsburg uralkodóinkról kerestem forrásokat. (Term. róluk baromságokat írtak, pl. azt, hogy a Habsburgok a közép-európai államok egyesítésével fogják megteremteni az Antikrisztus birodalmát, és Habsburg Ottó valamelyik leszármazottja lesz az Antikrisztus, aki az isten által is felkent brit uralkodók ellen fog többek között háborút viselni.)


2023. szept. 29. 08:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A Marsos második fele is létezik, itt van latinul:

[link]

2023. szept. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi, szóval ott véletlenül őszinték voltak.


Ettől függetlenül nem fogom elhinni, hogy az Antikrisztus Habsburg Ottó leszármazottja, már csak azért sem, mert legitimista vagyok és Habsburg párti.

2023. szept. 29. 17:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól mert történetesen ismerik a teljes idézetet, a hagymázas hülyeségeik nyilván nem válnak automatiusan igazzá.

Persz amúgy a Habsburgok létre akartak hozni egy nagy közép-európai birodalmat, sőt létre is hozták, ahogy a korban midnen más hatalom is birodalmakban gondolkodott. Az angolok mottója meg az volt hogy "a Brit Birodalom fölött sosem nyugszik le a nap". (Amúgy Ausztria mottója hivatalosan nem is ez volt, hanem A.E.I.O.U. A boldog ausztria mondat lényegében egy III Frigyes német-római császártól származó idézet.)


Hogy a szektások miért pont az osztrákokat pécézték ki mint antikrisztus, az jó kérdés.

2023. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!