Mi akor most turk népek vagyunk vagy finnugorok? Vagy talán egyik se, csak politika az egész?

Figyelt kérdés

2023. nov. 16. 14:04
1 2 3
 11/21 MDaniel98 ***** válasza:
A finnugor nyelvcsaládba tartozunk, de annyira régi ez a nyelvrokonság, hogy sokra aztán tényleg nem megyünk vele. Genetikailag meg nyilván a velünk egy térségben évszázadok óta élő népekkel vagyunk a legközelebb már csak a magyarság gyakran megfogyatkozó számából ítélve. Anyai ágon én pl.: Wimmer vezetéknévvel rendelkezhetnék, amiről elég könnyű megállapítani, hogy nem sok köze van a honfoglaló magyarsághoz.
2023. nov. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
Nem tudom hol voltunk akkor.
2023. nov. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

1#Genetikailag a honfoglalo népesség gyakorlatilag kihalt.


De én verszerinti apám is Dibusz volt én megse érzem magam németnek vagy nemtudom milyen név ez.


Magas vagyok fehér bőrű és kék szemű

Nem.kicsi zömök és barnás bőrű mint a honfoglalok


Az számít milyen kultúrában hiszünk és milyen nyelvet beszélünk vegulis vagy tevedek?

2023. nov. 19. 15:06
 14/21 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Abban egyetértek veled, hogy a közös kultúránk és a közös nyelvünk miatt egy néphez tartozunk, függetlenül a sejtjeink géntérképétől.

De érdekelne, hogy miből gondolod, hogy a honfoglalók utódai kihaltak ?

2023. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Wikipédián írták, de amúgy logikus hisz nagyon kis százalékban van bennünk lehet már több bennünk a roma és zsidó ver is.


Akik ilyen kis zömök emberek azokban is általában kun ver folyik ami hasonló de mégse honfoglalo .

2023. nov. 19. 15:24
 16/21 anonim ***** válasza:
Bennünk van még a honfoglalók vére, csak nyilván a környező szláv és germán népekkel való keveredés miatt már azok a gének alkotják a többséget. Mondjuk cigányokkal és zsidókkal pont nem nagyon keveredtünk, előbbiekkel a hatalmas kulturális szakadék miatt, utóbbiakkal meg azért, mert náluk vallási előírás, hogy csak egymás között házasodhatnak.
2023. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Gondoljunk bele amúgy is élt itt egy kevertveru nép a pannon törzsek a rómaiak maradéka a hunok maradéka azokkal is ment a keveredés.

Plusz sok asszonyt elraboltunk a kalandozások alatt .


Plusz ugye a tatárok utána fele népességet ebből a kevert vérből kiirtottak hoztak helyükre külföldieket.


Aztán török korban 1/3 írtottak ki és telepedtek be újabb kulfoldiek.


Aztán ugye a Habsburg időszakban a katolikus svábok.

Plusz természetes szláv betelepedes .


Ja és kihagytam hogy a honfoglalok ugye 8 törzs volt 7 törzs voltunk mi de a 8 az mar a kazár birodalom lázadói szóval eleve egy kevert veru nép jött be Plusz ugye a felsoroltak.


Urali oseinkel gyakorlatilag kimutathatatlan a genetikai rokonság.

2023. nov. 19. 15:46
 18/21 anonim ***** válasza:
Uráli őseink nincsenek, azért kimutathatatlan velük a genetikai rokonság.
2023. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Genetikailag senkivel se pontosabban fogalmazva mindenkivel rokonok vagyunk bizonyos fokon de genetikailag nem tudják azt mondani hogy innen és innen származunk .


Simán lehet hogy vann bennünk hun és római vér az itt keveredett katonaik miatt vagy török vér van a honfoglalás korából vagy utána a középkorból. Plusz a rengeteg germán és szláv

2023. nov. 19. 16:04
 20/21 A kérdező kommentje:

Amúgy eszrevettetek hogy az ellenséges nemzetek igen gyakran keverednek?


Akik háborúznak össze szoktak keverni a veruket ez ilyen titkos biológiai ösztön a konfliktusok rendezesere?

2023. nov. 19. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!