Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Kossuth és Marx milyen kapcsol...

Kossuth és Marx milyen kapcsolatban voltak egymással a szabadságharc után? Azt tudom hogy Marx méltatta Kossuthot, de nem próbálta áttéríteni?

Figyelt kérdés

nov. 27. 20:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem te tévedsz, olvasgass még erről és látni fogod miről van szó.
nov. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 kürasszír ***** válasza:
69%

# 11


Rendkívül érdekes, mert magától Marxtól idéztem, méghozzá olyan szöveghelyeket, amelyekben nyíltan a forradalmi terrort (értsd tömeggyilkosságot) és a diktatúra sajátos, marxista fajtáját, a proletariátus osztálydiktatúráját hirdette.


Érdekes módon az egyetemi tanulmányaim alatt mind történelemből, mind politikai filozófiából azt tanították, hogy de, azt jelenti, amit én írtam, Marx igenis terrorban és diktatúrában gondolkodott, amit később a követői, Lenin, Sztálin, Mao & Co meg is valósítottak, a 20. században vagy 100 millió ember halála árán.

nov. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Marx figyelemmel kísérte a saját korának politikai eseményeit, értelmezte, kommentálta is őket. A magyar szabadságharccal kapcsolatban is születtek írásai, sőt, még a Görgey-kérdésről is volt véleménye.
nov. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nem volt munkásosztály? Ezt melyik libsi gyík állítja? Mert kétlem hogy magatoktól találtátok ki.


Bányákban, manufaktúrákban, műhelyekben nem voltak dolgozók? Mindenki tulaj volt? Vagy résztulajdonos?

nov. 30. 11:10
 15/15 MDaniel98 ***** válasza:
Marx korának rengeteg jelentős emberével állt levelezési kapcsolatban, ennél többet ebbe belelátni nem kell.
dec. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!