Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Lehetséges hogy nihilista lettem?

Lehetséges hogy nihilista lettem?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy úgy érzem rájöttem arra, hogy mit is csinálunk mi emberek... Dolgozunk egész életünkben hogy aztán a leggazdagabb embereket gazdagítsuk.. És akár lehetsz te gazdag a magad módján akkor is gürizel egész életedben... És az egésznek semmi értelme..depressziós is lehetek, nem tudom miért gondolkodok így de úgy érzem hogy át lettünk verve azzal hogy ide születtünk. A természetet kipusztítjuk. Semminek semmi értelme és aki gyereket szül nagyrészt azért szüli hogy ő is egész életében dolgozzon.

dec. 2. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerinted az állatok mit csinálnak? Az ő egész életük is saját maguk fenntartásáról szól, lényegében dolgoznak. Nem csak az embereknek jutott ez a sors.
dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kólauborkával ***** válasza:
94%

Azért jobb dolgunk van, mint eddig bármikor a történelemben.

A természet pusztításával meg az van, hogy hidd el elöbb lesznek olyan körülmények amibe mi emberek belehalunk, mint hogy kipusztítsuk a természetet.

dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

". És akár lehetsz te gazdag a magad módján akkor is gürizel egész életedben... "

Ez igaz. De ez ugyanugy igaz azokra is, akiket te gazdagoknak hivsz. Ok is ugyanugy vegiggurizik az eletuket, csak ok "nagyobb tetekkel" teszik.

dec. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*akiket te leggazdagabbaknak hivsz (@3 voltam)
dec. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1-es, az állatoknak nincs olyan öntudatuk hogy rá jöjjenek és szenvedjenek tőle mentálisan, ráadásul az ember egy állat akit még attól is megfosztottak hogy a természetével minimálisan is együtt éljen ehelyett kényelmetlen ruhákba jár és meghalhat 60 évesen mozgás szegény irodai életmód és olcsó ételek miatt.
dec. 2. 19:24
 6/7 MDaniel98 ***** válasza:
Nézd nem kötelező se életben maradni, se dolgozni, a többség mégis ezt választja.
dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Mond már, hogyan kell a "nem akarok életben maradni" lehetőséget választani?
dec. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!