Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A demokrácia egy hatalmas kamu?

A demokrácia egy hatalmas kamu?

Figyelt kérdés

[link]


Itt van például ez az amerikai eset minek kapcsán a hatalom megválasztatlan része diktál a hatalom megválasztott részének és egész egyszerűen megtagadja az információ igénylést amellyel ez utóbbi folyamodott hozzá, magyarán, nem árulják el mikre költik az adófizetők pénzét.


És ezt a top legdemokratikusabb országban, a szabadság hazájában.


jan. 12. 09:07
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Mi az, hogy a hatalom megválasztatlan része? Megválasztott képviselők hozták/hozzák létre az összes állami szervet, illetve közvetlenül van befolyások a működésükbe.


Egyébként az Egyesült Államok még Amerikai kutatóintézetek szerint sem a világ legdemokratikusabb országa. Legfeljebb a világ legliberálisabb országának lehet nevezni.

jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az. Odáig oké, hogy az nyer, akire a legtöbben szavaznak. Szavazni viszont arra fognak a legtöbben, akit a média támogat, mivel az emberek nagy többsége képtelen önálló gondolkodásra, a média mondja meg nekik, hogy mi a véleményük.
jan. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#1 Ha ez igaz lenne, akkor a rendszerváltás sem történt volna, meg, hisz a kommunisták irányították a média teljes egészét.
jan. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a #2 kommentre ment volna a válasz.
jan. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
#3 És valóban nem történt rendszerváltás. Ugyanazok maradtak a hatalom közelében.
jan. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1


80%

Mi az, hogy a hatalom megválasztatlan része? Megválasztott képviselők hozták/hozzák létre az összes állami szervet, illetve közvetlenül van befolyások a működésükbe.


Ha viszont belenézek a linkelt videóba, abban meg pont az van, hogy a titkosszólgálatok csak nagyon nehezen adnak jelentést az amerikai képviselőház úgynevezett felügyelő bizottságainak (Oversight Commitee) mert ráhúzhatják a “nemzetbiztonság” (national security) bélyeget ami felhatalmazást ad nekik, hogy ne osszanak meg semmi infót. Na most tudtommal a titkosszolgálatokat nem a jelenlegi 4 éves mandátummal rendelkező parlament alapította hanem jóval régebben jöttek létre, több évtizede. Tehát ha még csak infót sem szolgáltatnak abban az esetben ha a képviselők betekintést akarnak nyerni, hogy mégis mire költik ezek a titkosszolgálatok a pénzt akkor miből gondolod, hogy megváltoztathatnák a struktúrájukat a titkosszolgálatoknak, vagy esetleg beleszólhatnak a működésükbe?


Látszólag a titkosszolgálatok irányítják a főbb ügyeket és nem a hatalom megválasztott része.

jan. 14. 09:23
 7/8 MDaniel98 ***** válasza:
5# Hát nem tudom. A kezdeti években a Fidesznek pont az volt a legnagyobb baja, hogy nem volt médiabirodalma, és ha nem akarták, hogy megjelenjen valahol akkor egyszerűen nem foglalkoztak velük. Ezt Viktorunk mondjuk 2010 után elég rendesen megoldotta, de az már aa másik kérdés.
jan. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 És pont emiatt veszítették el a választást 2002-ben. A közmédián kívül szinte semmijük nem volt.
jan. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!