Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Embereknél az agresszió csak...

Embereknél az agresszió csak akkor tolerált ha jó küllemű embertől jön?

Figyelt kérdés
[link]
jan. 14. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, miért, te csak akkor nem élvezed ha rugdosnak, ha azt egy kócos, ripácsás képű, kancsal fickó teszi?
jan. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem szórakoztat ez a kérdés és a válaszom az, hogy egyáltalán nem, hanem akkor tolerált az agresszió, ha bazi erős embertől jön, akivel szembeszállni csak hasonló fizikummal lenne értelmes cselekedet.

Vagy még jobban laposra verik az ostobát.

jan. 15. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

3


Mert ez egy tudományos kérdés egy tudományos kutatást illetően, semmi napiincel nincs benne.

jan. 15. 08:34
 4/10 A kérdező kommentje:

2


“ Engem szórakoztat ez a kérdés és a válaszom az, hogy egyáltalán nem, hanem akkor tolerált az agresszió, ha bazi erős embertől jön, akivel szembeszállni csak hasonló fizikummal lenne értelmes cselekedet.”


Ebben van igazság viszont a hivatkozott kutatás alapján nem kell ehhez bazi nagy erő, elég a vonzó arcfelépítés.

jan. 15. 08:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. eddig azt az érdekes jelenséget figyeltem meg, hogy pont azok az emberek tolerálják legkevésbé a velük szembeni agressziót, akik ők maguk is agresszívak a többi emberrel.

Ettől függetlenül, szerintem az agresszió tolerancia megítélésénél az sem mindegy, hogy milyen nemű, korú és civilizáltságú ember a vizsgálati alany.

jan. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

“ Én pl. eddig azt az érdekes jelenséget figyeltem meg, hogy pont azok az emberek tolerálják legkevésbé a velük szembeni agressziót, akik ők maguk is agresszívak a többi emberrel.”


Ebben is lehet igazság viszont a hivatkozott tanulmány a külső megjelenés és agresszió közötti kapcsolatot vizsgálja és annak hatását a népszerűségre.


Vonzó arcú emberek esetében az agresszív viselkedésforma nem vezetett státuszcsökkenéshez.


Rossz arcú emberek esetében viszont igen. Tehát az agresszió úgy tűnik társadalmilag csak akkor elítélt amennyiben nem társul hozzá előnyös külső.


Minden függ mindentől :) nincs örökérvényű igazság sehol.

jan. 15. 11:39
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
A te agressziódat sem ítéli el ez az oldal, pedig igen ronda a külsőd!
jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


Ez nem agresszió, meg nem is láttok engem :)

jan. 15. 12:58
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Sajnálom hogy rossz arcu vagy
jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Nem, ha valaki elkezd verni, pont nem érdekel, hogy szép vagy ronda.
jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!