Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hiábavaló a mesterséges...

Hiábavaló a mesterséges intelligencia AI, ha csak a rossz gondolatok és érdekek kihasználásán töri az emberi tudat a fejé és ennek árnyékában van a mesterséges intelligencia hasznosítva?

Figyelt kérdés

Hiábavaló a mesterséges intelligencia AI, ha csak a rossz gondolatok és érdekek kihasználásán töri az emberi tudat (hatalom, becsvágy, pénz, területszerzés, profit) a fejé és ennek árnyékában van a mesterséges intelligencia megalkotva, hasznosítva?


Az emberi tudat szerintem már mérgeket egy szinten. Lehet újat tanítani, meg jobban, de már nem igen fogjuk a memóriával nagy mértékben növelni. Itt jön képbe az AI.

Csakhát egyenlőre nem úgy néz ki, hogy a jót szolgálnánk vele.

Most a gonoszból így szupergonoszt alkothatunk.


Pedig ha jóra lenne a használva akkor nem beszélhetnénk háborúról és éhinségről sem.

(De az is lehet, hogy kell jószág még 40-50 év!?)


jan. 20. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Nem bántásból írom, de ha ilyen sötétek a gondolataid, akkor kérlek fordulj szakemberhez, mert ez nagyon nem egészséges!


Jelenleg nincs AI, vagy hát attól függ mit értesz alatta. Ha sci-fi szerű vagy akár átlag emberi intelligenciával rendelkező gépet, akkor nincs ilyen. Ezek különböző matematikai modellek és a szakmában akkor hívja valaki AI-nak őket, ha a befektetőkkel, marketingesekkel, hozzá nem értő vezetőséggel vagy a felhasználókkal kell beszélni (chatgpt pl egy Large Language Model).


Rosszra pedig ki használja ezeket????????

jan. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Pénzre sajnos szükség van. Okos emberekre is szükség van. Ha ez jó, akkor jó, ha nem jó, akkor nem jó. Hatalom becsvágy létezik, sőt háborúk is vannak.
jan. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyetértve az előzőkkel, hozzátehetjük még a történelem során számos, ma nélkülözhetetlen dolog volt, amit hiábavalónak tartottak. Sokkal hosszabb időn át. És amiben valakik rációt (pénzt) látnak, fel fogják nagyítani, hogy az a pénz valóság legyen számukra. Akár jó, akár rossz célra kívánják használni.

Van egy könyv arról, miért lehet az, hogy akár elismert nagy szakértők is vérre menő vitákat folytatnak alapvető és fontos kérdésekről. A válasz elég egyszerű, az emberi cselekvést az érdek mozgatja leginkább. És miért ne lehetne ugyanarról alapvetően eltérő szemlélete két megbecsült tudósnak is.

A mesterséges intelligencia nagyon ilyen téma. Sokan foglalkoznak vele, de messze nem jutottunk még a kívánt mértékig előre (valójában alig, hiszen még azt sem tudjuk, mi az anyagi valóság és a szellemi gondolat közötti kapcsolat). Hogy Musk azt állítja, már ez a jelen idő, nem csoda. Igen jelentős pénze van benne, és sok mindenre használható is. Hogy egy egzakt tudományokkal foglalkozó tudós hamoisnak tartja Muskot, nem csoda. Hol lehet e tudományt egzaktul leírni, mikor még az emberi agyat se ismerjük ennyire, nem is beszélve a pszichéről. Akkor mit is modellezünk? És majd csak ezután jön, mi legyen a cél.

Pedig a fő paramétereket sok évtizede megadta Asimow. Jobbat azóta se tudnak.

jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MDaniel98 ***** válasza:
Minden technológiát lehet és fognak is rossz dolgokra használni, de ez még nem ok arra, hogy ne próbáljunk meg fejlődni.
jan. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!