Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az igaz, hogy a Z generáció...

Az igaz, hogy a Z generáció érzelmileg nem fejlődik ki teljesen mivel egyfolytában a képernyőt nézve nőttek fel, kicsit pszichopata, kicsit biorobot beütésük van?

Figyelt kérdés
febr. 11. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Igaz még pedig imigyen okos eszközöket olyanok használnak akik értelem és érzelem zavarosok .
febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 bollocks ***** válasza:
76%
Napiincel új köntösben?
febr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez így önmagában általánosító, túlzó kijelentés.

Egyrészt nem mindegyik Z generációs fiatal nézi a képernyőt (pláne, hogy nem csak a Z generáció nézi, hanem mindegyik generáció, aki egyáltalán hozzáfér a technológiához), aki nézi, az sem feltétlenül egyfolytában.


Másrészt aki nézi a képernyőt sem lesz alapból pszichopata, érzelmileg elmaradott, pláne nem "biorobot" (ami nem egy tudományos jellegű meghatározás).


Harmadrészt: bár az a Z generációs fiatal, aki hozzáfér a technológiához - főként a fejlett országokban - többet nézi a képernyőt mint más generációbeli társa - hisz már bele született a technológia használatába; és a túlzott eszközhasználat érzelmi deficitet okozhat; de ebből nem következik az, hogy ettől (mármint a túlzott eszközhasználattól, ha egyáltalán az tehető felelőssé) egyből pszichopata lenne, vagy hogy ez (mármint az érzelmi deficit) csak egy adott generációt érintene.

febr. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem, túl sok boomer médiát néztél. Nem létezik olyan generáció, amelyiket az őket megelőző generációk nem nézték le. Minden generáció megkapja a korábbi generációktól, hogy butábbak, haszontalanabbak, agresszívabbak, stb. Ez egy teljesen általános dolog, de totálisan alaptalan.


A múltban mindenről kitalálták már, hogy tönkreteszi az akkori fiatalokat. A jelenlegi korosztályra azt mondják, hogy az internet elsorvasztja az agyukat. Előtte a videojátékoktól agresszívabbak a gyerekek. A 90-es években a diszkózó fiatalok drogos nemibetegek voltak. A 80-as években a heavy metál zenétől az ördöggel paktáltak a fiatalok. A 70-es években a rock and roll eltörölte a fiatalok erkölcseit. Ésígytovább... mind egy kitalált f*szság, amit az idősebb generáció talált ki. Mindegyik alaptalan.

febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%
én eleve nem tudom hová tenni ezeket a generációs betűket. főleg, hogy gyakran 10-15 év eltéréssel született embereket erőltetnek bele egyetlen skatulyába.
febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Psycho ***** válasza:
85%

Általánosítunk, ezért fontos kiemelni, hogy bőven vannak kivételek.


Trendek lehetségesek, és igen, ebbe beletartozik az, hogy a Z generáció növendékeinél sokakánál a sok kütyühasználat miatt nem fejlődtek ki úgy az EQ, illetve a közvetlen face-to-face kommunikációs készségek, mint az idősebb generációknál.

DE!

Ettől ők nem pszichopaták, nem biorobotok. Más készségekben viszont sokkal jobbak, mint az öregebben (pl multitaskingban, vagy vizuális információfeldolgozásban).


És ez nem jelenti azt, hogy ne lenne EQ nuku boomer, vagy beszéddeficites X gen, vagy hogy ne lehetne jól multitaskingoló Y generációs, esetleg fordítva, stb. Ezek inkább csak általános trendek, amik az aktuális környezet adott fiatal generációra való hatásait tükrözik.

febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Az tény, hogy folyton a képernyő előtt való lét gyengítheti az emberektársak iránt érzett érzelmeket, és ezáltal az emberi kapcsolati igényeket. Sokan a képernyő világába menekülnek (mint én is így tettem sokszor és sokáig), ami lehet, hogy eleinte csupán élvezetből indult, de végül érzelmek, kapcsolatok pótlása lesz az oka belőle.

Sok-sok zene és film (ami ugye zenék sokaságával van dúsítva) negatívan hat az ember érzelmi, értelmi és erkölcsi világára.

De az, hogy a fiatal generáció pszichopata lenne, ez – mint már előttem írták – "túlzó". Sok minden mást is lehet csinálni a monitor előtt, nem csak értelmetlen, agy(vagy inkább értelem)sorvasztó dolgokat, de valószínűleg a legtöbben a mindenestül negatívan ható filmekkel, sorozatokkal, bulvár dolgokkal, felesleges és értelmetlen közösségi médiával (facebook poszolás teljesen felesleges dolgokról, felesleges videót sokaságának a nézése, facebook és más közösségi oldalak bejegyzéseinek az olvasása (mármint a felesleges és értelmetlenek)) és a többi ilyesmi dologgal veszik magukat körbe. A hatás nem feltétlenül látszik meg rövidtávon, de a psziochopata beütés túlzás. Lehet, ha 20 évet előre ugrunk, akkor markánsabban lehetne látni a következményeket. De ez a fiatal generáció egésze még nincs benne a nagybetűs életben, ahol nem lesz annyi idejük ezekre a(z azonnal nem feltétlenül látszódó) negatív hatásokat okozó dolgok sokaságával foglalkozni, mert az élet dolgai olyan mértékben le fogják kényszerszerűen kötni őket.

Az indulat indulatot szül. És a legtöbb filmben vajon nincsen benne erőteljes indulat és bosszú? Némely zenében is vajon nem található indulat? A szappanoperákban a veszekedések stb. Egyértelmű tehát, hogy van negatív hatása az ilyen jellegű zenéknek és filmeknek, de hogy ezt mennyire engedik ki magukból az egy másik kérdés, mert ugye az embertársak is egy fékező, akadályozó tényező. És az embernek nem csak ilyen igényeik vannak.


Nem tudom, hogy a biorobot alatt mit értesz. Ha függőségre gondolsz, akkor régen is voltak fuggőségek, de talán kevésbé voltak jelen, akkor inkább mással foglalták el magukat az emberek (a megélhetésen túl). A megélhetésért pedig szinte minden korban és szinte mindehol ugyanúgy meg kellett dolgozni, tehát ez nem új dolog. Ha úgy nézzük, akkor szinte minden korban robotol az ember (a megélhetésért).

febr. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 MDaniel98 ***** válasza:
88%
"Régen minden jobb volt" vol. 1000
febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Amiket én megfigyeltem mai 15-22 éveseken:


-alacsony empátia és beleérző képesség

- tiszteletlenség idősebbek iránt

- kifejletlen humorérzék, agresszív erőszakos jelenetek viccesnek találása

- egymás megütése mint természetes dolog apróbb dolgok miatt is

- érzelmetlen üres arckifejezés/ tekintet


És most nem azt mondom, hogy az én (x) generáciomban nem voltak erőszakos vagy rosszul szocializált egyének, de most mintha általánosabb lenne. A pszichopata csupán ezek miatt ugrott be, az alacsony érzelmi, empatikus szint illetve az agresszióra való magasabb hajlam miatt.

febr. 11. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!