Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jó szakembert az átlag...

A jó szakembert az átlag szakembertől az különbözteti meg, hogy az előbbi tud hangzatos szavakban beszélni, az utóbbi kommunikációja meg amolyan átlagos?

Figyelt kérdés
febr. 27. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a szaktudása, munkája.
febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Szerintem is. Ha egy vízvezetékszerelő nem tudja megjavítani amiért kihívtam, nem sokat fog segíteni, hogy a dumája amúgy jó.
febr. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Éppen fordítva van, a rossz szakember használ hangzatos szavakat, amivel azt szeretné bizonyítani, hogy ő mennyire ért hozzá és milyen jó szakember. Az igazi jó szakember nem szövegel, hanem rendesen megcsinálja, amit kell.
febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

Nem, a jó szakember pl.


1. többet tud

2. jobban érti az összefüggéseket a tanult információk közt

3. intelligensebb, azaz hatékonyabban tudja értelmezni a valóságot, aztán alkalmazni rá a tudását


Minél jobb szakember vagy, annál kevésbé lesz szükséged hangzatos szavakra, mert annál egyszerűbben tudsz megfogalmazni bonyolult dolgokat.

febr. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy értettem, hogy két hasonló szaktudású közül az lesz a jobb szakember amelyik hangzatos szavakban tudja előadni tudását, azzal levéve a vásárlót/megrendelőt a lábáról.
febr. 28. 08:59
 6/7 Phoney ***** válasza:
Most akkor az a kérdés, hogy ki a jobb szakember, vagy az, hogy ki szédíti jobban a vásárlót?... Mert ahhoz, hogy a vásárlót/megrendelőt szédíteni tudd, eleve nem is kell szakembernek lenni, elég, ha többet tudsz a vásárlónál... sok-sok terméket olyanok adnak el a legjobban, akik szó szerint nem is értenek hozzá, csak játsszák a szakértőt.
febr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

60 év tapasztalata alapján mondom: a profi merészebben rombol. [Mert gyorsabban megy úgy a javítás, és persze helyre is tudja állítani.]

[Egyszer kihívtam egy klímaszerelőt egy szakmai telefonkönyv alapján, kiderült, hogy OKJ-s képesítése van, és csak gázt tud feltölteni. Elmenekült a probléma láttán. Aztán sikerült egy valódival is kontaktusba keveredni, az már a bekapcsoláskor a hangja alapján ugrasztotta a segédjét, hogy milyen kondit hozzon a kocsiból, mert azt kell kicserélni. És úgy is lett, az volt a baja...]

márc. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!