Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A hereméret (nem vicc) és...

A hereméret (nem vicc) és szociális és anyagi sikeresség között van korreláció?

Figyelt kérdés

Nem viccnek szánom a kérdést.

Nemrég hallgattam egy érdekes beszélgetést Elon Musk és egy evolúciós pszichológus között aki azt hozta fel, hogy egyes tanulmányok korrelációt vélnek felfedezni a hereméret, tesztoszteron szint és kockázatvállalási hajlandóság között, és a top leggazdagabb és legsikeresebb férfiak többségének átlagon felüli heremérete van.

Tudom, hogy viccesnek hangzik, de lehet igaz az ősi mondás, hogy vannak tökei, azaz jó sok tesztoszteron van a szervezetében.


márc. 22. 11:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Természetesen - hisz ami az életesélyeket illeti - köztudottan az a legjobb, ha csak kisajkak formájában manifesztálódnak!


Napi incel - értem?

😆😂🤣

márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Inkább úgy mondanám, a kockázatvállalásosok közül kerülnek ki a sikeresebbek, de ugyanakkor nagyobbat is bukhatnak, ezért önmagában ez kevés hozzá.
márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2


Igen és azok vállalnak állítólag a legtöbb kockázatot akiknek nagy a heréjük és pezseg bennük a tesztoszteron.

márc. 22. 11:52
 4/11 Hintalow ***** válasza:
82%
Mekkora golyói lehetnek a sikeres nőknek 😅😂
márc. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4


Ott is van tesztoszteron termelés tudtommal.

márc. 22. 12:52
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Brit tudósok lehet, hogy találnak összefüggést, de egyébként nem hinném.
márc. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Ne vicceljétek el, jó a kérdés. De azt hiszem, hogy a here mérete és a tesztoszteron szint nem állnak egymással egyenes arányban, A tesztoszteron szint sok esetben magasabb lehet a sikeres emberek körében. Én legalábbis nem csodálkoznék, ha így lenne.
márc. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván sok koldusnak is lehet nagy és Bill Gatesnek kicsi, ennek ellenére az alacsony tesztó depressziót okoz, egy kishitű, frusztrált, ijedős ember nem hiszem sikeres lesz. Na most annyira voltam tudományos mint Erik von Daniken. ☺
márc. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az összefüggés létezik, de nem függvényszerűen erős, csak korreláció. Az ok-okozat még bonyolultabb, nem csak arról van szó, hogy nagy here -> magasabb hormonszint -> dominancia. Eleve nem a here szabályozza a tesztoszteronszintet, hanem az agyalapi mirigy. Ha valakinek kiveszik az egyik heréjét, a maradék here mérete megnő, a hormontermelése meg még jobban megnő, így a tesztoszteronszint csökkenés csak átmeneti.

Másrészt versengésbeli győzelem esetén nő a tesztoszteronszint (vereség esetén a kortizol), tehát nem oka, hanem következménye ez a sikernek.


Egy maffiavezér esetén valószínűleg az állatvilág "küzdelem, dominancia" analógiája okozza a sikert, de a bonyolult emberi társadalomban lehet valaki sikeres úgy is, hogy a szubjektív élménye az, hogy ő játszik vagy szórazkozik. Például egy bizonytalan nemi identitású divattervező vagy egy popsztár lehet úgy is sikeres, hogy nem kell azt éreznie, hogy ő a sikerhez vezető úton átharapja mások torkát. A konkurencia kinyírásának sem feltétlenül az a legjobb módja, ha megverjük egy sikátorban, hanem jobban szolgáljuk a vevőket - tehát nem csak az állati "dominancia" mintát követve érhető el siker a szabadversenyes kapitalizmusban.

márc. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 MDaniel98 ***** válasza:
77%
Hát nem tudom, jó pár komolyan vehető tanulmánynak kellene ezt állítania, hogy ezt elhiggyem.
márc. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!