Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csehország,Cseh társadalom?

Csehország,Cseh társadalom?

Figyelt kérdés

A csehek a legnyugatibb szlávokként

gazdaságilag,kultúrálisan,társadalmilag meg úgy mindenhogy,fejlettebbek előrébb vannak a magyaroknál? tehát egy két “polccal”feljebb helyezkednek ma el Európában? köszönhető vagy van köze ehhez a német behatásnak részükről?



márc. 25. 12:22
 1/7 MDaniel98 ***** válasza:
73%
Igen. Igen. Igen.
márc. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Azt mondom hogy lehet, kicsivel előrébb tartanak de nem sokkal.

Más történelmi okai is vannak.

márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
88%
Gazdaságról annyit hogy Csehország leginkább a földrajzi elhelyezkedése miatt van gazdaságilag előrébb a többi kelet-közép európai néptől konkrétan féligmeddig közre foglya Ausztria és Németország. Amúgy meg Csehország kúltúrájáról és társadalmáról csak annyit tudok, hogy egyes statisztikák szerint a világon a legnagyobb az alkoholisták aránya (Magyarországot és Oroszországot is megelőzik), a lakosság többsége ateista (egyedülállóan Európában), és arányában nézve a legtöbb abortuszt is Csehországban van,
márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nyugat-Csehország nagyon hasonlít Ausztriára és sok osztrák él ott. A gdp amennyire emlékszem 1,5x a magyarhoz képest. Valóban liberális, életigenlő, kedves emberek lakják. Az ateizmus nagy plusz, mert nem lehet őket mesékkel megetetni. Amúgy kb 10%kal nagyobb területen él kb 10%-kal több ember. Sörben verhetetlenek, amennyire a csehországi utazáson láttam a 1,5x gdp mindenhol meglátszik. Azaz a legjobb területeik jobbak, mint a mi legjobb területeink. A legszakadtabb részei meg nem annyira szakadtak, mint Mo-n. Ráadásul nincs agymosás, nem magyarázzák el, hogy a szar a legjobb kaja a világon és a vezetői nem játszák el a nemzet megmentője című drámát.
márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Azért árnyalnám az előző szerintem kissé túl pozitív véleményét. Én laktam ott közel egy évet és sokáig aztán egy cseh lánnyal éltem együtt itt Budapesten, így elég sokat hasonlítgattuk a két népet egymáshoz. Ami biztos, összességében a csehek egy nagyon hasonló mentalitású népség, mint mi. Pl. ők is azt hiszik magukról, hogy kedvesek és vendégszeretőek, miközben nagyon nem azok, ahogy mi sem :D

Egyébként az ő oldalukra legyen mondva, hogy általánoságban kevésbé kivagyiak, kevésbé agersszívak és a környezetükre is igényesebbek, mint mi. A nők sokkal öntudatosabbak és önállóak, ez nekem nagyon tetszet. Viszont hozzánk hasonlóan, a prágai magas értelmiséget leszámítva dúl a sovinizmus és a xenofóbia. Sőt, ez utóbbiban még ránk is bőven ránkvernek. Én egy vidéki középvárosban éltem és rendszeresen megkaptam, hogy miért beszélek angolul, ha Csehországba jövők, akkor beszéljek csehül (ezt ráadásul úgy, hogy azt gondolták csak turista vagyok). Ja és amíg nem haverkodtál össze velük, addig borzalmasan kedélytelenek és bunkó parasztok az emberrel.

Ami még ellenük szól, hogy ott valamiért iszonyatosan elterjedt a szerhasználat (erre még a Braking Bad-ben is utalnak) és nem csak egy bizonyos társadalmi körben okoz problémát, hanem tényleg az egész fiatalság esetében valós veszély.

A gazdasági oldalról meg annyit, hogy valóban valamivel tehetősebb ország, mint Mo., de azért nem egy másik világ, mint pl. Ausztria, vagy Svédország. Onnan se véletlenül járnak át dolgozni a szomszédba.

márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondod ugy hogy cseh csajod volt. Szert hasznalsz?
márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mit mondok úgy? Az idegengyűlöletet? Talán pont azért van belőle személyes élményem, nem?:D
márc. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!