Adolf Hitlernek mi volt a véleménye Magyarországról, van itt olyan, amit értékesnek tartott?

Figyelt kérdés
ápr. 2. 09:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem, hiszen nem járt itt. Ő önmagát tartotta értékesnek. Aztán még néhányat szükségesnek.
ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Irigy volt Budapestre.

"Eine unverzeihliche Parodie, wenn die Nachfahren Attilas und seiner Hunnen die schönste Stadt am Nibelungenstrom besäßen." azaz "Megbocsáthatatlan paródia, hogy Attila és az ő hun leszármazottaié a legszebb város a Niebulungok folyója mentén."


Ezért akarta Budapest látványvilágát lekoppintani és Linzből még szebbet éppítettni.

ápr. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Sose tartott minket egyenrangúnak, de a japánokat vagy az olaszokat sem. Ettől függetlenül jó volt a viszony a két ország között. Nem véletlenül adtak nekünk vissza területeket. Valószínűleg közrejátszhatott az is, hogy az első világháborúban is végig kitartottunk a németek mellett. Úgy tudom hogy a német tiszti kar nem szeretett minket mert eleinte bújtattuk és segítettük a lengyel zsidó menekülteket, aztán amikor jöttek a nyilasok akkor meg azért nem szerettek minket mert leterheltük a német vasúthálózatot. Lehet csak városi legenda - úgyhogy kétségekkel fogadd - de én úgy tudom hogy Himmler maga írt levelet a magyar külügyminiszternek hogy lassítsuk le a zsidók deportálását, mert nem tudják őket ilyen gyorsan feldolgozni (ilyenkor már jócskán vesztésre állt a Harmadik Birodalom). Ekkor volt az hogy a Dunába lövették százával a zsidókat, erre van emlékmű is a Dunaparton.
ápr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

"van itt olyan, amit értékesnek tartott?" -> Olvasd el a II. világháború történetét. Egy idő után szinte csak innen tudott olajat szerezni. Ld. Almásfüzitő Shell Olajfinomító. Nem véletlen, hogy amint képesek voltak rá az amerikaik állandóan bombázták Almásfüzitőt. Több komoly ellentámadás is volt a Zalai olajmezőkért.


Ezen kívül Budapest startégiailag is fontos volt mindig is (úgy nagyjából 2500 éve legalább, de lehet, hogy még régebben). Nézd meg a Római kori emlékeket, Törökök stb. Meg nem véletlen, hogy a migránsok a mai napig erre mennének Nyugat Európába. Európa átjáróházának a közepén van Budapest.

ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Olajmezök Balaton és környéke!
ápr. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 TappancsMancs ***** válasza:
0%
Nem tudom, de szerintem nem számít egy olyan ember véleménye és a magyaroknak nem az ő véleményétől lesz önbecsülése. Szóval szerintem teljesen mindegy a véleménye akár volt akár nem. És általában is a véleménye semmiben sem mérvadó. - Remélhetőleg ez jó támpont a kérdéshez.
ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

#6


Én tanulok még, és minél okosabb akarok lenni.


Tehát érdekel, hogy Hitler mit gondolt Magyarországról.


Köszönöm a válaszokat.

ápr. 2. 13:29
 8/26 anonim ***** válasza:
87%

Hitler elég jól ismerte Magyarországot, hiszen az Osztrák-Magyar Monarchia szülötte és állampolgára volt és lakott is Bécsben.

Felületesen tudott magyarul, köszönni, számokat, amolyan osztrák turista módon.

Az OMM főnemesi tagjait utálta, de magukat az osztrák, vagy magyar embereket nem.

Horthy komoly méltósága imponált neki, de érdekes módon Szállasit ki nem állhatta. Azt tudta, hogy az rajong érte, de kerülte, éppen azért, mert nem akarta megsérteni és elidegeníteni magától, ezért személyesen nem akarta fogadni. Azt nem tudom, miért nem kedvelte.

Komolyan akceptálta az első világháborús részvételünket a Központi Hatalmak oldalán és többre értékelt minket, mint a románokat, szlovákokat, vagy a bolgárokat, vagyis a Tengely többi népét.

Elég jól ismerte a gazdasági fejlettségünket és próbálta a magyar ipart bevonni a háborús gazdaságba, például a Gamma a német torpedókhoz gyártott részegységeket, de egyébként is a gépjármű és repülőgépiparban közös vegyesvállalatokat alapítottak, zömmel német tőkével, amit Hitler szorgalmazott és támogatott.

A háború évei alatt a hazai szén, olaj, vas, bauxit kitermelésünk többszörösére nőtt, illetve kötelezővé tették hadigazdálkodású növények termesztését és a könnyűipari termelést is ez irányban fejlesztették.

Hitler magyar-pártisága a bécsi döntéseken is meglátszott, komoly területeket adott vissza nekünk.

Itt találhatsz néhány vázlatos megjegyzést erről:

[link]

ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 MDaniel98 ***** válasza:
100%
8# A nyilasokat még a nácik is csak hasznos idiótáknak tartották.
ápr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 TappancsMancs ***** válasza:
0%
És mit lehet pont abból tanulni, hogy egy *ülye mit gondolt pont Magyarországról? Nézd meg ahogy szónokolt - kész vicc. Tanulni okos, intelligens emberektől lehet...
ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!