Debrecen melyik államhoz tartozott a török hódoltság idején?

Figyelt kérdés

A térképek szerint az Erdélyi Fejedelemséghez (vagyis azon belül Partiumhoz), de igazából a határán volt. Azt is olvastam, hogy valamilyen szinten mindhárom ország felé adózott. A város honlapja szerint meg ügyes diplomáciájának köszönhetően úgymond "önálló" volt.

Lényegében egy önálló városállamnak tekinthető, amely mindhárom állam vazallusa volt egyszerre?



ápr. 21. 04:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
10# Történelemprofesszor, mely állításomat tudod megcáfolni?
ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
52%
11 En sem vagyok tortenesz, csak egy nalad egeszsegesebb szemelyisegu, kevesbe nagykepu laikus.
ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
12# Belekötöttél abba amit írtam, hencegsz azzal, hogy a témából írtad a diplomamunkádat és nemhogy megcáfolni nem tudod a véleményemet, de még becsmérelsz is és minderre rá még te nevezel engem nagyképűnek. Nemcsak szánalmas vagy, de röhejes is.
ápr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
13 Te elmebeteg, az nem en voltam, hanem egy masik szemely! O ekezettel ir, en anelkul, mert telorol vagyok. Nem tunt fel??
ápr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
14# Képtelen vagy telóval ékezeteket írni és te elmebetegezel, te fogyatékos.
ápr. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
68%
Az nagyobb fogyatek, ha embereket keversz ossze egymassal, draga anyam!
ápr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16# Ja hogy téged a világon mindenki felismer, mert ékezet nélkül írsz? Aha.
ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!