Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Okirathamisítás-e az, ha az...

Okirathamisítás-e az, ha az autóm rendszámát lefényképezem és ebből csinálok rendszámtáblát a kerékpárszállítóra abból a célból, hogy addig is tudjam azt használni, amíg a hivatalos rendszámtabla elkészül?

Figyelt kérdés

máj. 23. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az.
máj. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit bővebben; egyedi azonosító jellel való visszaélést követnél el vele, hiszen a rendszámokra vonatkozó kormányrendeletben előírtakat egyértelműen megsérted (a rendszámot nem az arra jogosult hatóság adta ki). Ilyen esetben a rendőr a helyszínen be fogja vonni a forgalmi engedélyt.

Ugyanakkor a gépjármű hátsó rendszámát átszerelheted a biciklitartóra, feltéve, hogy elegendő hely áll rendelkezésre, és a rendszámtábla megvilágítása a jogszabályban előírt módon megvalósul.

máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt a kínos pillanatot akartam elkerülni, amikor kiderül, nem tudom, hogyan kell leszedni a hátsó rendszámtáblát. Szóval tegnap szerencsém volt, mert nem találkoztam rendőrrel. Köszönöm válaszaitokat!
máj. 24. 07:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát - a rendszámtábla leszedése tényleg nem egy atomfizika!

Egy esetleges kerékcserével hogy boldogulnál?

máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rendszámtáblát csak a jogszabályban felhatalmazott HATÓSÁG adhat oda neked. Hatósági jelzéssel való visszaélés már az is, ha egy matricát átragasztasz rajta, mondjuk a magyar címert EU csillagokra, vagy fordítva. Nemhogy legyártani még egyszer...
máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem atomfizika, de az atomfizikához jobban értek, meg annak nincs is olyan kis műanyag pöcke, ami letörhet, ha feszegetem.
máj. 24. 13:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja, meg nincs pótkerekem, mostanában már nem adnak az autókhoz.
máj. 24. 13:28
 8/8 MDaniel98 ***** válasza:
Nem csinálhatsz magadnak saját rendszámtáblát, csak úgy.
máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!