Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A jelenlegi magyar garantált...

A jelenlegi magyar garantált bérminimum milyennek számít Uniós szinten más országok minimálbéréhez hasonlítva?

Figyelt kérdés
Ugyanakkor a lakosság mekkora hányada kaphat bérminimumot és mekkora hányada minimálbért?
máj. 24. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

OECD adatai a reál minimálbérről (az árakhoz képest milyen vásárlóereje van a minimálbérnek):

[link]

máj. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
32%
Rossznak.
máj. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

2


És a 10 évvel ezelőttihez képest?

máj. 24. 20:00
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Hangyafasznyi. Megélhetéshez kevés, éhenhaláshoz sok.
máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
a legszarabbak egyike
máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Mindjuk hozzá tenném, hogy e téren igen tudatlan vagyok, de egyáltalán az ország hány százalékának kell minimálbéren tengődnie?

Anyukám, aki nem diplomás sem keres minimálbért, igazából nem is ismerek olyat. Én sem dolgoztam soha olyan helyen, ahol csak a minimumot fizetik amit “kell”.

Szóval esetleg valaki tudja?

máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
Látom valami agymosott fideszes nyomogatja a dislikeot mindenkire 😂
máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mennyi lehet most az a bér amit a magyarok többsége megkap? Megvan az 1,000 euró?
máj. 25. 15:40
 9/22 anonim ***** válasza:
Nincs meg annyi, kb 800 euró. Ausztriában egy takarító többet keres, mint itthon egy diplomàs ember.
máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#8: Megint csak az OECD adatsorát tudom javasolni összehasonlításképp:

[link]

máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!