Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Milyen az 500 kérdéses pszicho...

Milyen az 500 kérdéses pszichológia teszt?

Figyelt kérdés

Voltatok már ilyenen? Mégis mi értelme ennek?

Én jövő héten megyek, de el nem tudom képzelni hogyan lehet egy emberről megállapítani milyen is, 500 előre megírt és hozzájuk megadott válasz alapján. Néha egy élet is kevés ahhoz hogy megismerj valakit, nem?

Csak formalitás gondolom és a hivatalos procedúra miatt kell.?..?..


2010. dec. 12. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen? Hosszú... rommá unnám magam. És 500 kérdésből nem lehet TELJESEN megismerni egy embert, de ahhoz épp eléggé, amire kíváncsiak. Azért van 500 kérdés, mert gondolom tele van ismétlődő kérdésekkel (átfogalmazva), egyfajta visszaellenőrzés, hogy ne tudj könnyen csalni.
2010. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
Ezek a személyiséged megismerését célzó kérdések. Milyen az önismereted, mit tennél adott helyzetekben, stb. Egy konkrét dologra több kérdés is lesz (persze nem egymásután, és mindig másképp megfogalmazva), amolyan keresztkérdések. Ha nem őszinték a válaszaid, akkor könnyen ellentmondásba keveredhetsz, és ez a teszt alapján kiderülhet. Jó néhány éve írtam ilyent.
2010. dec. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Nem lehet túl jó munkahely, ahol ilyen tesztekkel szórakoznak és még komolyan is veszik őket, mert ez azt mutatja, hogy a felvételinek semmi köze a szakmai kérdésekhez.


Amúgy a cél természetesen nem az, hogy "megismerjenek". Minden kérdésre van helyes és helytelen válasz. Ha az a kérdés, hogy "ideges leszel-e, ha..." vagy "frusztrál-e, amikor...", akkor a helyes válasz az, hogy NEM, természetesen soha, semmitől nem leszel ideges. Mindig jó kedved van, mindennek örülsz, mindig igazat mondasz, 100%-ig magabiztos vagy, semmitől se félsz, munkabírásod emberfeletti, sohasem vagy fáradt, sohasem vagy rosszkedvű, sohasem vagy barátságtalan. Képzeld el azt, hogy egy tökéletes munkagép vagy, amely hajlandó napi 24 órában 0 Ft-ért dolgozni, végig kellemesen mosolyogva, és erről a nézőpontról válaszolj a kérdésekre.


Természetesen a teszt nem formalitás, a hülye hr-esek tényleg hisznek ezekben a kóklerségekben. És kellően nagy munkahelyeknél a szakmához abszolúte nem értő hr-esek intézik a felvételt.


Ha nem érzed úgy, hogy tudsz JÓ válaszokat adni a tesztre, akkor marad az őszinteség, aztán lesz, ami lesz.

2010. dec. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ma megcsináltam, 566 kérdés volt. Feleletválasztós volt, igen vagy nem. Szerintem ez egy vicc -.-

Tehát "törvényszerűen" kell.

2010. dec. 13. 18:48
 5/5 anonim válasza:

Ha már megvolt a teszt.. akkor mesélj nekem is :)

Milyen kérdések voltak??

Sikerült bekerülnöd?

Előre is köszönöm a választ!

2011. dec. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!