Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A gyerekek hány százalékának...

A gyerekek hány százalékának nem az a apja akinek gondolják?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, erre én is kíváncsi lennék. Szerintem 3-6 % lehet.
2010. dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy film szeriálban a haverok arrol besyélgetnek,hogy statisztikailag minden 5.gyereknek nem az apja mint akinek gondolják. Hazamegy a 7 gyerekes apa ,ráront az aszonyra,vallja be melyik az aki nem az övé?Na és a feleség beismeri,csak nem érti,hogy honnan tudják!
2010. dec. 26. 13:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, erre mondják, hogy van kis hazugság, nagy hazugság, és van statisztika. Mert a te példád közel sem így kell értelmezni, mint ahogy minden 5. ember kínai, de ettől még egyet se ismerek pl. Tehát az eloszlás nem egyenletes. Nálunk, ahol pl vércsoportot és egyebet nyilvántartanak, illetve lehet DNS vizsgálatot kérni kicsi az esélye. Mondjuk egy 3 világbeli nyomortelepen már sokkal elképzelhetőbb, hogy valaki félredug. Illetve akinél előfordul a hűtlenség, ott lehet, hogy 5 gyerekből 4 nem a hivatalos apától van.


Egyébként szerintem ez az érték valótlanság. Kötve hiszem ugyanis, hoyg reprezentatív volt a mintavétel, tehát a Himalájától kezdve Budapestig mindenhonnan szedtek volna adatokat. Ez fizikailag majdnem lehetetlen, de legalábbis iszonyú pénzekbe kerül.

2010. dec. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lengyel sorozatban az amerikai tudosok állitása a minden 5.
2010. dec. 26. 14:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
"Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az."
2010. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A statisztikai mintavétel azért sántít, mert csak azoknál jön ki a minden ötödik, akiknél elvégezték a DNS-vizsgálatot, tehát ahol már felmerült a gyanú (ahhoz képest nem is rossz arány). A valóságban jóval kevesebb lehet, mert normális párkapcsolatban fel se merül a gyanú.
2011. jan. 26. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az okfejtés helytelen mert az ilyen dolgot nem vallják be,és titokban tartják akik félfedugnak,és akik tudnak a dologrol!Mindig a férj tudja meg utoljára!

Nekem az keltette fel a gyanumat,hogy anyosom miért ismételgeti szorgalmasan,hogy a gyerek rám hasonlit ,mikor egyáltalán nem nagyon egyértelü.

2011. jan. 27. 15:36
 8/8 anonim válasza:
68%
hát annyi biztos szent h sok mocskos ribanccal van tele a világ
2012. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!