Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A buta embert meglehet bántani?

A buta embert meglehet bántani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne a véleményetek, szerintetetek egy buta embert meglehet bántani? Mielőtt bárki rávágja hogy meg és ezzel elintézetnek tekinti a választ, gondoljon bele: egy (nagyon) buta embernek kevés a sütnivalója tehát nem biztos hogy felfogja hogy megakarják bántani(aki olvasta a Virágot Algernonnak tudja mire gondolok.


Vagy nagyon is meglehet bántani, mert attól még hogy nem fogja fel érezheti magát rosszul(pl nem tudom hogy mi az a vakbélgyulladás de nagyon fájhat)


2010. dec. 30. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
persze hogy meg, nagyon is! csak tudni kell, hogy mitől bántódik meg! meg nem kell "rafkósan" fogalmazni és/vagy mosolyogni, miközben mondod, mert akkor nem biztos, hogy felfogja, hogy meg akarod sérteni...
2010. dec. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Olyasmivel lehet megbántani, ami úgymond az ő szintje. Amit megért. Azért biztos van olyan, ami megbántja őt is, ehhez ismerni kell az illetőt.

Elméleti a kérdés, vagy valakit meg akarsz bántani?

2010. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én bárkit meg tudok. És ez általában nem szándékos :D
2010. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt már dolgom pár buta emberrel. Következő volt: amikor kedves voltam vele és szép nyugodtan, csendben végeztem mellette a dolgomat, fogta magát és besértődött effektive olyasmitől, amit nem is csináltam, csak ő találta ki, amikor meg beszélgettünk egymással és direkt sértegettem, csak kedvesen, az értetlenség nyugalmával mosolygott. Nehéz az ilyenekkel. Én többet nem is kísérletezem, inkább kerülöm őket.
2010. dec. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg. Egész egyszerűen felvilágosítod a halmazállapotáról. A buta ember nem minden esetben tudja magáról, hogy az, masszívan meg lehet bántani ha a szemébe vágod.
2010. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Sőt, őket még jobban. Minden kis szirszar értelmetlen dolgon megsértődnek, és a zöme képtelen továbblépni a problémán. :/
2010. dec. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Konkrétan jelen pillanatban nem szeretnék senkit megbántani(várjuk ki a végét:)).

Az a bajom hogy az átlagnál érzékenyebb vagyok, és nehezen teszem túl magam olyan apróságokon amiken mások csak röhögnek.

Persze felmerülhet az a kérdés is hogy haragudhatok e egy buta emberre azért hogy bunkó(a kutyára sem haragszom ha ugat).

Sokat filózom a bunkóság lélektanán, egyszer pl szívesen olvasnék egy tanulmányt arról hogy a bunkó miért nem csukja be maga után az ajtót és miért nem enged leszállni a villamosról.

2010. dec. 30. 13:29
 8/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Hogy haragudj-e a buta emberekre? A válaszom: értsd az eszéhez! ;)
2010. dec. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekelne a véleményetek, szerintetetek egy buta embert meglehet bántani?"


Igen, feltéve, ha nem pl. legalább középsúlyosan értelmi fogyatékos, amikor ugye nem nagyon fogja érteni a beszédet.


De vannak olyan emberek, akik kb. semmitől sem sértődnek meg, meg vannak olyanok, akik állandóan megsértődnek. Okos és buta emberek között is van ilyen.

2010. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

13:29


"Sokat filózom a bunkóság lélektanán, egyszer pl szívesen olvasnék egy tanulmányt arról hogy a bunkó miért nem csukja be maga után az ajtót és miért nem enged leszállni a villamosról."


A bunkóság az egy nagyon összetett jelenségcsoport. Sokféle különböző magatartás van, amit bunkóságnak neveznek. Teljesen másfajta bunkóság az, ami egyszerű érzéketlenség (az empátia hiánya), vagy ahol az önzés játszik szerepet, vagy ahol kifejezett cél másokat megsérteni.

2010. dec. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!