Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » ELTE-BTK Történelem szakról...

ELTE-BTK Történelem szakról minek lehet továbbtanulni mesterképzésen?

Figyelt kérdés
2011. jan. 15. 10:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Leginkább az érdekelne, hogy onnan lehet-e történelem tanárnak menni, és ha igen, mit kell választani mesterképzésnek?
2011. jan. 15. 10:28
 2/11 anonim ***** válasza:
Bár így konkrétan az eltét nem ismerem, de szerintem sanszos, hogy egy btk töri szakáról valahogyan kikeveredhetsz töritanárként. Hogy milyen mesterképzést kell hozzá elvégezned, arra úgyis rájössz, mire odakerülsz (egy másik kérdésnél valaki ugyanezt kérdezte, csak földrajzzal, ott azt válaszolták, földrajztanári mesterképzésre kell jelentkezni, ami, lássuk be, elég logikusnak tűnik.) Szóval igen, ha töritanár akarsz lenni, akkor töri szakra kell jelentkezned.
2011. jan. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. jan. 15. 10:50
 4/11 A kérdező kommentje:
De a felvi.hu-n megnéztem a "Felsőfokú oklevéllel rendelkezők számára meghirdetett képzések" -et, és nincs olyan, hogy történelemtanár :S
2011. jan. 15. 10:52
 5/11 anonim ***** válasza:

Nemtom mit néztél, de ezen az oldalon:


[link]


beikszeled azt, hogy mesterképzés, a szaknévhez meg beírod, hogy történelem, aztán elég sok történelemtanári találatot dob.

2011. jan. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt néztem

2011. jan. 15. 11:03
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, már kapisgálom. Szóval az volt a kérdés, hogy az elte btk történelemről konkrétan mehetsz-e ilyenre?

Hát figyelj, ha egyszer BA diplomát ad, akkor biztos mehetsz.

2011. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Viszont most megnéztem a többi egyetemet (SZTE, DE) és ott a mesterképzésnél külön írják, hogy "Tanár - történelemtanár".
2011. jan. 15. 11:10
 9/11 anonim ***** válasza:

"Leginkább az érdekelne, hogy onnan lehet-e történelem tanárnak menni"


Gyakorlatilag csak annak lehet.

Amúgy, meglepő módon, tanári mesterképzést kell végezned hozzá. Viszont csak történelem tanári nem lehet. Kell hozzá még egy szak.

2011. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az azért szörnyű, ha ennyire "talpraesetten" képes voltál aposztrofálni a BSC képzést...
2011. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!