Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tulajdonképpen mi is az a vallás?

Tulajdonképpen mi is az a vallás?

Figyelt kérdés
2011. febr. 26. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vallásnak azt a – megismerésben, gondolkodásban, érzésben, akaratban és cselekvésben kifejeződő – meggyőződést nevezzük, amely szerint személyes vagy személytelen transzcendens erők vannak működésben.
2011. febr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

a vallás és a politika azok a dolgok amik azért vannak hogy az embereknek legyen min összeveszni

:)


Bővebb és pontosabb információkért

[link]

2011. febr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

A vallás az egy rögzült, kialakult szabálygyűjtemény.

Azt mondja meg, hogy azt a hitet, amelyre épül, hogyan, milyen külsőségek szerint kell gyakorolni.


Hívő lehet valaki úgy, hogy nem vallásos (ritka az ilyen, de létezik: ha elég rugalmas hozzá).


Olyan is lehetséges, hogy valaki betart minden vallásos előírást, de nem hívő: akkor viszont csal, és üres formaságokat követ.

2011. febr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

elméletileg a Vallás valójában a tudatos kapcsolatot jelenti azzal, ami minden létéért felelős(Isten)...de ha kis értelmében vesszük, ahogyan a Magyar Értelmező Kéziszótárban van jelen, akkor Sir Butcher válasza a helytálló.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az szép és jó ami ide le van írva köszönöm a kérdéseket
2011. febr. 27. 07:15
 6/11 anonim ***** válasza:
A vallás az amikor valaki kitalál dolgokat, amikhez hasonlót szeretnének elérni. A kitalációt kikiáltják etalonnak és minden attól eltérővel szembe szegülnek. Akármekkora blőd baromságok is beleférnek egy ilyen vallásba, mert az eésznek az alapja a hit, amely megkérdőjelezhetetlenné teszi a vallás részeit. Így azokat szent-nek mondva a hívő közösség és az egyén fölé emeli. Kb ilyesmi.
2011. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Ami a Katolikus egyházat illeti,intézményes népbútítás!!!
2011. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kicsit sarkítva és leegyszerűsítve a vallás valamely transzcendens erkölcsi, morális eszmerendszerének, kinyilatkoztatásának elfogadása, megvallása!

A megvallás bizonyságtétel arról, amit hiszünk a szívünkben. A hit a megvallásaink nélkül erőtlen.


"Ha valaki megvall engem az emberek előtt, én is megvallom őt Atyám előtt, aki a mennyekben van. De ha valaki megtagad engem az emberek előtt, én is megtagadom őt Atyám előtt, aki a mennyekben van."

Mt 10,28-33

2011. márc. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tegnap 15:54


Na igen.... :) Ez olyan velem vagy ellenem féle dolog.

2011. márc. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hűha.. hát mi is vallás.. Lehet hogy amire te érted ezt a kérdést, az az , hogy miért vallásosak az emberek? Mire való az, hogy Istenben hiszek.. stb.. Nem?

A Biblia véleménye merőben más mint amit sok vallás tanít..

A Biblia (én úgy hiszem, hogy Isten szava) azt mondja, hogy

-"Keresd Istent, amíg megtalálható!"

-"Hívjátok segítségül nevét!"

-"Aki Teljes szívből keresi Istent az megtalálja!"

És erről kéne szólnia tulajdonképpen az egész egyháznak, nem pedig arról hogy én járok egy "szektába", behálózótt, és tagja vagyok, és pénzt fizetek, meg jókislány/jókisfiú vagyok, nem csinálok rosszat és nem iszok sört.

NEM! Istent EGyetlen egy dolog érdekli:

Akarsz-e engem megismerni??? Akarsz-e követni???

Istent nem érdekli hogy milyen vallásúnak tartom magam, vagy hogy milyen életet élek..

De tudod ha te vagy valaki más döntesz Isten mellett, és megtérsz őhozzá, és elmondod neki (mintha beszélgetnél valakivel, ő is egy személy), hogy akarod hogy ő legyen az életed Ura, Istene, akkor minden megváltozik. És te leszel az, aki nem akarsz bizonyos dolgokat megtenni, és te leszel az, aki bizonyos dolgokat megakarsz tenni. Erről kéne szólnia a vallásnak.

Csak a sátánnak az egyik legnagyobb és leghatásosabb fegyvere az, hogy csinál jó sok vallást, hogy az emberek afféle tendáljanak, és ne az élő, egy igaz Istenhez.


HA NEM HISZED EL EZT AMIT ÍRTAM, KÉRDEZD MEG AZ EGY IGAZ ISTENT! HA Ő TÉNYLEG LÉTEZIK, GONDOSKODNI FOG A VÁLASZRÓL!

VESZÍTENI NEM VESZTHETSZ SEMMIT!

De bármiről megkérdezheted. Pl azt is megkérdezheted tőle, hogy Istenem, taníts meg, hogy mi az a vallás. És mi nem.

Isten áldjon! :)

2011. márc. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!