Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit takar a világállam szó?...

Mit takar a világállam szó? Hol található néhány oldalas leírás, szakirodalom ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 05:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szövegkörnyezettől függően többfélejelentése is lehet
2011. márc. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Leginkább azt az elképzelt, jövőbeli államformát jelenti, ami a világ összes emberére és területére kiterjed, azaz egy egységes földi szpuerállamot. Mivel ilyen nincs, ezért hiteles szakirodalom sincs róla.

Néhány sci-fi regényen kívül leginkább mindenféle összeesküvéselmélet hívők írásaiban fordul elő, ez utóbbiak rettegnek a világállam létrejöttétől. Az ő elképzeléseikben a világállam egy rossz, mindenkinek ártani akaró, elnyomó rendszer lenne, melynek létrejötte ellen küzdeni kell. Ugyanakkor semmilyen bizonyíték nincs rá, hogy valóban efelé haladnánk. (Persze, mondaná egy összeesküvés hívő, mert ŐK eltűntetik. :D)

2011. márc. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Azért nagyon érdekes, hogy a világállam-ellenesség csak a műveletlenek körében fordul elő, főképp az USA együgyű és tudatlan polgárai körében. Remélem lesz világállam, bár azt én biztos nem érem meg, sok még a tudatlan konteós idióta.
2011. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A szövegkörnyezet a következő:

Vonható-e párhuzam a Biblia-bábel tornya című fejezete, a világtörténelem birodalmai és a világállam között?

Ez egy házi dolgozat címe, aminek az elkészítésén munkálkodom.

Mindezek tükrében van-e esetleg egyéb kiegészítés kedves válasz adóim részéről, akiknek ez úton is köszönet, vagy új vélemény?

2011. márc. 12. 06:15
 5/10 anonim válasza:
:-) én is pont ezt csinálom most, társadalom-ra.
2011. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sokat nem segített az utolsó hozzászóló:)
2011. ápr. 1. 12:05
 7/10 anonim ***** válasza:
A Szíriusz kapitány című magyar sci-fi sorozat a Világállamban játszódik, persze a Holdon :) És Világbéke is van! De a mobiltelefont még nem találták fel! :)
2011. ápr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
loool ti is tarsmismeretre szerzitek az infokat? :D
2011. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
vagyunk egy páran :P
2011. ápr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerencsére én még időben leadtam :D
2011. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!