Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki, aki ért ehhez, el...

Valaki, aki ért ehhez, el tudná magyarázni, hogy mi ez a vármegyerendszer-terv, mi a célja, miben más és miért jó nekünk?

Figyelt kérdés

Én nem értem, hogy ez mi. Nekem, ha a "vármegye" szót meghallom, a Mátyás korabeli Magyar Királyság jut róla eszembe az akkor várakkal, meg a 18. századi Magyarország az akkori közigazgatási rendszerrel. Mi ez a törvénytervezet egyáltalán? Megváltoztatják a megyék kiterjedését? Semmit nem értek.



Egyetlen nagy kérésem lenne: ne politizáljunk. Semmi szükség rá, nem is célja a kérdésemnek. A véleményetek erről a dologról az érdekel, de kérek mindenkit, hogy ne írjon párt- és személyneveket, szeretném, ha csak magáról erről a tervezetről beszélnénk.


2011. márc. 20. 10:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A "járás" ugyanígy nem mond sokat. És azt se értem, hogy miért akarják Magyarországot Magyarországra átnevezni. Nem ez volt eddig is a neve?
2011. márc. 20. 10:31
 2/11 anonim válasza:
Ezeket az ispános meg helytartós ókori dolgokat én sem vágom. De az átnevezéshez annyit, hogy jelenleg hivatalosan Magyar Köztársaság a nevünk, és ebből akarnak csak szimpla Magyarországot csinálni.
2011. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Senki nem tudja, hogy mi a franc ez?
2011. márc. 20. 16:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Még ők sem.
2011. márc. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Előkészület a királyság bevezetéséhez.
2011. márc. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Istenem, ennyire hülyék vagytok? Ezt senki nem érti a kitalálóján kívül? Az egész gyk-n egy értelmes választ nem találtam.
2011. márc. 22. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az én válaszom értelmes. Ha belegondolsz nem erre felé tart az egész? Vikin korona lesz.
2011. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy értelmes a válaszod, de nem ide illik.:


"Egyetlen nagy kérésem lenne: ne politizáljunk. Semmi szükség rá, nem is célja a kérdésemnek. A véleményetek erről a dologról az érdekel, de kérek mindenkit, hogy ne írjon párt- és személyneveket, szeretném, ha csak magáról erről a tervezetről beszélnénk."


Olvasni tudsz?



Akkor elmondom, hogy mi jött le nekem eddig: bejelentették, hogy visszavezetik a "vármegyerendszert", ezt mindenki rögtön elkezdte fújolni meg mindenki elkezdett hőbörögni, hogy ennyi erővel legyünk koronás királyság, de hogy maga a tervezet mit jelent, miben változtatja meg a jelenlegi közigazgatást, azt senki nem érti. Fújolni persze attól még jólesik. Igazam van?



Ha meg nem, akkor miért nincs itt egy normális közgazdász, vagy jogász, aki el tudná mondani, hogy mi a lószar ez pontosan?

2011. márc. 22. 22:16
 9/11 anonim ***** válasza:

A vármegye (latinul comitatus) vagy megye a magyar közigazgatás alapvető területi egysége I. István király óta.

A II. világháború végéig a hivatalos elnevezés szigorúan véve a vármegye volt, de ennek szinonimájaként széles körben használták a megye szót is, sőt, ez törvények és egyéb jogszabályok szövegében is előfordult. 1949-ben az Alkotmány hivatalossá tette a megye megnevezést, és ettől kezdve csak történeti megjelölésekben fordul elő a vármegye szó.

A terv röviden: a megyéket ezután (újra) vármegyének akarják nevezni, mást nem változtatnak (terület, elnevezés). A hétköznapokban semmiben sem más és semmiben sem jobb az embereknek.

2011. márc. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A járás a megye részét alkotó, annak felosztásával kialakított, községeket – 1950-1954 között esetleg városokat is – magába foglaló közigazgatási területi egység volt Magyarországon. A járások sok évszázados múltra tekintenek vissza, és 1983 végéig léteztek.

Járások mint közigazgatási, olykor önkormányzattal is rendelkező egységek más országokban is léteznek.

A járások határai – noha gyakran változhattak – sokszor természeti, gazdasági-földrajzi táji határokat, történeti, néprajzi csoportokat követtek. Sok esetben elnevezésükben is utaltak ilyen összefüggésekre.

2011. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!