Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Az újságban közölt írások a...

Az újságban közölt írások a legalacsonyabb szintű, legigénytelenebb szövegek stílust és más egyebet tekintve?

Figyelt kérdés
Az irodalmon belül....hova soroljuk és nyelvészeti szempotból meg például mi számít magas kultúrának?
2011. márc. 20. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
nem.
2011. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Az én irodalomtanárom lektűrnek nevezte. :) amúgy igaza is van. sok hír, sztár-sztorik stb. nem ütik meg a színvonalat.


A kérdésedet egyébként nem teljesen értem. :)

21/l

2011. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Milyen újságban? A búlvármédiában lehet, de például egy szaklapban általában szakszöveg van, az Élet és Irodalomban meg irodalmi szöveg, általánosságban nem lehet meghatározni.
2011. márc. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert ilyesmit egy újságíró mondott nekem, aki ír a Népszabadságba,meg egyéb külföldi lapokba,meg fordító is egyben....
2011. márc. 20. 15:49
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

pont a népszabiban szoktam Parti Nagy Lajos szövegeket olvasgatni, amik kenderbe vágnak nem egy "magas" irodalmi szöveget, de a 168 órás Jolsvai András szövegei is rendre olyan nyelvi szinten vannak, ahova sok író csak szeretne eljutni.

Csak két kapásból eszembe jutó és rám leginkább hatással lévő példát mondtam úgy, hogy nem is vagyok rendszeres újságolvasó.

2011. márc. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

17:21


Gazduram! He!


Magiknál faluhelyt, kenderbe vágják? Felénk kenterbe (t-vel) verik.

2011. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%
Hát az biztos,hogy ha hiteles,lényeges vagy tudományos dolgot akarok megtudni,akkor nem bulvársajtóban keresem. Az ilyen lapok ált. csak szórakozásra valók(és persze,hogy valaki meggazdagodjon belőle). Az emberek intellektusát,tudását(szaktudását),műveltségét nem igazán emelik. Persze vannak akik szeretnek ilyeneket olvasni de attól még nem biztos,hogy butábbak. Bizonyos embereket ez érdekli bizonyos embereket más,egy biztos: Az ízlések különböznek és nem tűrik a vitát.
2011. márc. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Az újságban közölt írások a legalacsonyabb szintű, legigénytelenebb szövegek stílust és más egyebet tekintve?"


Nem. A legigénytelenebb szövegek a gyk-n és az internetes fórumokon meg blogokban olvashatók.

2011. márc. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Facebookot (és társait) kihagytad :D
2011. ápr. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!